Döntetlent játszott hazai pályán a Sepsi OSK (Labdarúgás)

A sepsiszentgyörgyi csapat az első félidőben vezetést szerzett, azonban a második játékrészben az FC Voluntari egyenlített, így döntetlennel zárult a SuperLiga 20. fordulójának nyitómérkőzése. A Sepsi OSK a bajnokságban sorozatban három győzelem után értékes pontokat vesztett. Cristiano Bergodi együttesének ebben az idényben továbbra sem megy igazán jól hazai pályán, hiszen tíz bajnoki meccsből csak hármat tudott megnyerni.

A pénteki találkozón tizenegy ukrán gyermek is részt vett, akik Kamjanec-Pogyilszkijból érkeztek Háromszékre, ráadásul a szünetben a sepsiszentgyörgyi klub plüssjátékokat gyűjtött, amelyeket ukrán menekült gyermekeknek juttatnak el. A székelyföldi csapat uralta az első félidőt, míg a vendégek egyetlen helyzetet sem alakítottak ki. A házigazdák először negyedóra elteltével veszélyzetettek, Mario Rondón 20 méterről leadott lövése alig kerülte el a kaput. A háromszéki együttes a 20. percben megszerezte a vezetést, Marius Ștefănescu szöglete után Tamás Márk fejjel csúsztatott tovább, majd Branislav Niňaj előkészítését Alexandru Tudorie közelről a hálóba gurította (1–0). Nem sokkal később Cristiano Bergodi kényszercserét hajtott végre, ugyanis Vadim Rață szabálytalansága miatt Ștefănescu megsérült, nem tudta tovább folytatni.

Szünet után Adnan Aganović beadása a keresztlécen csattant, aztán nagyot fordult a játék képe, a Voluntari átvette a kezdeményezést, több lehetőséget kidolgozott. Az 52. percben Adam Nemec hatalmas helyzetet hagyott ki, senkitől sem zavartatva fölé bombázott, ezt követően pedig Daniel Florea próbálkozását hárította Niczuly Roland. A Sepsi OSK a 66. percben növelhette volna előnyét, egy ellentámadás végén a védők mögül kilépő Rondón lövését a kapuból kilépő Mihai Popa bravúrral mentette. A 76. percben betalált az Ilfov megyei alakulat, George Merloi beadásából Nemec egy méterről a hálóba bólintott (1–1). A hajrában mindkét félnek megvolt az esélye a győztes gól megszerzésére, azonban Ricardinho lövését Niczuly lábbal védte, míg a túloldalon Pavol Šafranko erőtlen lehetőségét Popa könnyedén fogta.

SuperLiga, alapszakasz, 20. forduló: Sepsi OSK–FC Voluntari 1–1 (1–0).

Sepsiszentgyörgy, Sepsi OSK Aréna, mintegy 1800 néző. Vezette: Radu Petrescu (Bukarest). Sepsi OSK: Niczuly – Aganović, Niňaj, Tamás, Dumitrescu (Ispas, 80.) – Matei (Achahbar, 68.), Rodríguez (Francisco Junior, 80.), Păun, Ștefănescu (Gheorghe, 28.) – Tudorie, Rondón (Šafranko, 68.). Vezetőedző: Cristiano Bergodi. Voluntari: Popa – Ricardinho, Matricardi, Armaș – Costin (Tavares, 88.), Rață (Popescu, 90+3.), Meleke, Govea, Aliji – Nemec (Andreș, 88.), Florea (Merloi, 62.). Vezetőedző: Liviu Ciobotariu. Gólszerzők: Tudorie (20.), illetve Nemec (76.). Sárga lap: Tudorie (64.), Rodríguez (65.), Dumitrescu (73.), illetve Nemec (18.), Rață (19.).

16. Mioveni                   1        5          13        11–32    8

A 21. forduló programja: FC Voluntari–FC Farul Constanța (péntek, 20 óra), Sepsi OSK–Kolozsvári Universitatea (szombat, 15 óra), Universitatea Craiova–Chindia Târgoviște (szombat, 20.30 óra), FC Argeș–Mioveni (vasárnap, 12 óra), FC Petrolul–FC U Craiova (vasárnap, 14.30 óra), Aradi UTA–FC Rapid (vasárnap, 20.30 óra), FCSB–FC Botoșani (december 19., 20 óra), Kolozsvári CFR–FC Hermannstadt (december 20., 20 óra).

Cătălin Golofca távozott

A háromszéki klub pénteken közösségi oldalán bejelentette, hogy a Sepsi OSK és Cătălin Golofca közös megegyezéssel szerződést bontott. A középpályás 2020 szeptemberében érkezett a sepsiszentgyörgyi csapathoz, amelynek mezében 85 mérkőzésen 8 találatot jegyzett és kiosztott 6 gólpasszt, valamint idén Román Kupa és Szuperkupa-győzelmet ünnepelhett. Ebben az idényben 17 találkozón kapott lehetőséget, ezeken kétszer volt eredményes. A 32 éves játékos korábban játszott az FC Botoșani, a Kolozsvári CFR és az FCSB együttesében, a román élvonalban eddig 29 gólt szerzett és kiosztott 26 asszisztot. A közleményben a Sepsi OSK megköszöni a labdarúgó klubért tett szolgálatát, illetve sok sikert kíván további pályafutásához.

A Mioveni lesz az ellenfelük

Befejeződött a Román Kupa csoportköre, kialakultak a negyeddöntő párosításai. A címvédő Sepsi OSK a bajnokságban sereghajtó Mioveni ellen játszik április elején az elődöntőbe jutásért. A háromszéki csapat az A-csoportban hibátlanul az első helyen zárt, míg az Argeș megyei együttes két győzelemmel és egy vereséggel a második pozícióban végzett a B-csoportban. Cristiano Bergodi legénysége csoportgyőztesként hazai pályán játszik a negyeddöntőben, a párharcot április elején rendezik. A továbbjutó a Kolozsvári CFR–FC Argeș összecsapás nyertesével találkozik majd április 26-án az elődöntőben.

A negyeddöntő párosítása: Sepsi OSK–Mioveni, Kolozsvári CFR–FC Argeș, FC Hermannstadt–Kolozsvári Universitatea, Aradi UTA–FC U Craiova.