Döntetlen Szerbia ellen, jönnek az ötméteresek az Eb-n

A legjöbb négy közé jutásért játszott a magyar vízilabda-válogatott a horvátországi Európa-bajnokságon. Az ellenfél a 6 olimpiai bajnokot vízbe küldő Szerbia volt.

A magyar válogatott Olaszország 10-5-ös legyőzésével került abba a pozícióba, hogy csak a legjobb 8 között kelljen játszania. A sorsolás miatt azonban Szerbiával kellett mérkőzniük, akik a korábbi világversenyek gyengébb szereplése miatt az alsóházból érkeztek.

Az első gólt a magyarok szerezték Tátrai Dávid szerezte, de az első negyed után 3-3 volt az állás.

A szünetig is maradt az állás, akkor 5-5 volt, pedig 10 másodperccel a 2. negyed lefújása előtt emberelőnye volt a magyar csapatnak.

10 perccel a vége előtt (meg a 3. negyedben) újra döntetlen volt, miután

Tátrai Dávid már harmadik gólját szerezte.

Ez a negyed azonban már magyar előnnyel (9-8) zárult, hiszen emberelőnyből a magyarok voltak eredményesek a dudaszó előtt.

Másfél perccel a vége előtt ismét döntetlen volt, 10-10. 43 másodperccel a vége előtt a magyarok támadhattak. Maradt a döntetlen.

Iyenkor büntetőkkel döntik el, hogy ki jut tovább.

Három pár után a magyarok vezettek. A szerbek kapust cseréltek.

Forrás:infostart.hu