Bárhol lehet környezettudatosságra nevelni a gyermekeket, a családban, az iskolában, de még a könyvtárban is – vallja Kiss László. A sepsiszentgyörgyi Mikes Kelemen Elméleti Líceum könyvtárosa egy iskolák közötti nemzetközi programba nevezte be a Mikes-iskola hetedikeseit, akik az angol nyelv gyakorlása mellett azt is megismerik, mit jelent a környezettudatos élet Olaszországban, Lengyelországban, a távoli Jordániában, de még olyan libanoni diákokkal is barátkoznak, akiknek iskolája mögött nemrég bomba robbant. Tegnap a mikeses diákok a Pacén gyűjtötték a szemetet.
Bokor Ildikó földrajztanár osztálya októberben iskolabemutató fotókat készített, és a diákok egyenként is bemutatkoztak angol nyelven – a virtuális térben tartott iskolák közötti találkozó volt az első lépés az együttműködésben. Az Erasmus-programokhoz hasonló kapcsolattartásról van szó, ellenben ennek nincsenek költségei, nem utaznak a tanárok és a diákok a partnerországba, egyelőre ismerkednek, és ha fantáziát látnak a további együttműködésben, folytathatják a kapcsolattartást és pályázhatnak közösen – mondta lapunk megkeresésére Kiss László.
Az Erasmus-előszobájának is nevezhető együttműködés lényege, hogy a részt vevő országok azonos korosztályú diákjai egy hivatalos, az Európai Unió által fenntartott internetes felületen tartsanak kapcsolatot, havonta közösen oldjanak meg feladatokat, a téma pedig a környezettudatos élet. Ha teszel valamit a természetért, akkor te is jól érzed magad benne – állítja Kiss László, aki Bokor Ildikó osztályfőnökkel együtt irányítja a környezettudatosságra nevelő programot.
Az eTwinning az Erasmus+ egyszerűsített változata, egyfajta előprojekt, amelyet érdemes továbbfejleszteni, és ha a partnerországok is úgy látják, a Mikes-iskola a következő tanévben is együttműködik a libanoni, jordániai, lengyelországi és olaszországi iskolákkal – mondotta Kiss László.
Forrás:3szek.ro
Tovább a cikkre »