Az Osztrák Tudományos Akadémia (ÖAW) kutatói tüzetesen megvizsgálták az európai népesség tendenciáit az 1990 és 2017 közti időszak között, és igen aggasztó eredmények születtek. Összességében az olvasható ki a kutatásból, hogy a nyugat-európai országokban a népességnövekedés főleg a bevándorlásnak köszönhető – ez igaz például Franciaországra, amelyet nemsokára be fognak kebelezni a muszlimok. Ez annak „köszönhető”, hogy a muszlimok egyszerűen óriási mértékben túlszülik az őshonos franciákat.
Sajnos szinte ugyanezzel a katasztrófával néz farkasszemet Olaszország: ott egy tavalyi kutatás alapján 2065-re több mint 22 millió első és másodgenerációs migráns lesz az olaszoknál – gyakorlatilag az ország lakosságának 40 százalékát migránsok fogják alkotni.
Németországban pedig már olyan komoly hatásokkal bír a migráció, hogy minden ötödik lakos bevándorló hátterű. A német Szövetségi Statisztikai Hivatal adata szerint kis híján 13 százaléknyi olyan ember él Németországban, aki Németország határain kívül jött világra. Svájcra, Norvégiára, Spanyolországra, és Svédországra is igaz az, hogy a bevándorlás növeli a népességüket.
Az egyetlen kivételt a lista tetejére felkapaszkodó Írország alkotja. Egyedül az íreknél fordul meg a tendencia, azaz a népességnövekedés 36 százalékát a gyermekek születése okozta, nem pedig az idegenek bevándorlása. A nyugatra vándorlás elsősorban a balkáni és a balti államokat érinti, de a kutatás kitér Közép-Európára, így Magyarországra is. Itt a népességnövekedés nem olyan gyors ütemű, ami nem is csoda, tekintve, hogy ezen államok demográfiai helyzetüket nem a migrációval, hanem a családok támogatásával kívánják javítani.
A tendencia azonban kristálytiszta: a migráció alapjaiban rázza meg a nyugati országok demográfiáját, és tekintettel a bevándorlás egyértelműen káros következményeire, ez nem sok jót jelent az őshonos lakosság részére. A demográfiához való felelőtlen hozzáállás azzal fenyeget, hogy egész egyszerűen megszűnhet az az Európa, amit most még nyomokban ismerhetünk.
Forrás:hunhir.info
Tovább a cikkre »