Csoportelsőként jutott negyeddöntőbe a Sepsi OSK (Labdarúgás, Román Kupa)

Csoportelsőként jutott  negyeddöntőbe a Sepsi OSK (Labdarúgás, Román Kupa)

A sepsiszentgyörgyi csapat tegnap hazai közönség előtt, végig uralt mérkőzésen 4–0 arányban diadalmaskodott az FC Voluntari felett a Román Kupa csoportkörének utolsó fordulójában. A címvédő hibátlan mérleggel, három győzelemmel jutott a negyeddöntőbe, ahol szintén a Sepsi OSK Arénában küzdhet a legjobb négy közé jutásért.

A háromszéki együttes a kezdő sípszó után magához ragadta a kezdeményezést, már az 5. percben megszerezhette volna a vezetést, azonban Alexandru Tudorie jobb felső irányába tartó fejesét Jesús Fernández bravúrral hárította. A címvédő a 14. percben váltotta gólra fölényét, Anass Achahbar szabadrúgása után a remekül érkező Mihai Bălașa bólintott a hálóba (1–0). Nem sokkal később növelte előnyét a Sepsi OSK, a 17. percben Patricio Matricardi labdavesztését követően a Voluntari kapusa ezúttal is tehetetlen volt, ugyanis Varga Roland könnyedén lőtt a jobb alsóba (2–0). A szünetig többnyire a mezőnyben zajlott a küzdelem, egyik csapat sem alakított ki veszélyes helyzetet, így újabb találat már nem született.

A második félidőben szintén Cristiano Bergodi legénysége volt aktívabb, több lehetőséget kidolgozott. Achahbar szabadrúgása Ionuț Andreș lábán megpattanva elkerülte a jobb alsót, aztán Ion Gheor­ghe távoli lövését hárította Fernández, ám a kipattanót Tudorie a kapu mellé gurította. A 62. percben Achahbar kiugratása után Varga másodszor is eredményes volt (0–3), azonban a magyar támadót sérülés miatt le kellett cserélni. A folytatásban Niczuly Roland is védeni kényszerült, a 74. percben George Merloi szabadrúgását mentette szögletre. A hajrában a kiválóan játszó székelyföldi gárda végleg eldöntötte a találkozót, a 84. percben Cosmin Matei előkészítése után Pavol Šafranko a rövid alsóba gurított (4–0).

Román Kupa, A-csoport, 3. forduló: Sepsi OSK–FC Voluntari 4–0 (2–0). Sepsiszentgyörgy, Sepsi OSK Aréna, mintegy 1200 néző. Vezette: Adrian Viorel Cojocaru (Galac). Sepsi OSK: Niczuly – Dimitrov, Bălașa, Ciobotariu, Ispas, Păun (Ștefănescu, 69.), Gheorghe (Aganović, 74.), Francisco Júnior, Varga (Šafranko, 64.), Achahbar (Matei, 74.), Tudorie (Rondón, 69.). Vezetőezdő: Cristiano Bergodi. Voluntari: Fernández – Costin (Armaș, 46.), Matricardi, Ricardinho (Răduț, 79.), Tavares (Nemec, 46.), Andreș, Vlad (Aliji, 46.), Omar, Rață, Florea (Merloi, 69.), Meleke. Vezetőedző: Liviu Ciobotariu. Gólszerzők: Bălașa (14.), Varga (17., 62.), Šafranko (84.).

További eredmények, 3. forduló: FC Petrolul–FC U Craiova 0–1 (gólszerző: Iancu 81.), Unirea Slobozia–FC Dinamo 3–3 (gsz.: Toma 39. – tizenegyesből, Rus 50., Pop 68. – öngól, illetve Ghezali 17., Amzăr 21., Roșu 30.). Az A-csoport végeredménye: 1. Sepsi OSK 9 pont, 2. FC U Craiova 7, 3. FC Voluntari 3, 4. FC Dinamo 2 (5–6), 5. Unirea Slobozia 2 (3–4), 6. FC Petrolul 1.

Forrás:3szek.ro