Csökkent a gyerekek szülőkbe vetett bizalma a járvány idején

Csökkent a gyerekek szülőkbe vetett bizalma a járvány idején

A World Vision Románia Alapítvány által tavaly készített tanulmány szerint csökkent a gyerekek bizalma a szülők iránt, magányosnak érzik magukat, és minden ötödik gyermek úgy gondolja, nem támogatja őket a család.
„A járvány és a kizárólag online zajló oktatás a tanulók elszigetelődéséhez vezetett, akik nem kommunikáltak eleget a tanárokkal, osztálytársakkal, és sajnos, bár ugyanabban a házban éltek, a szüleikkel sem.

A szervezet által a COVID-19 világjárvány idején készített legfrissebb statisztikák szerint a vidéki térségekben élő gyermekek több mint 20 százaléka azt mondja, hogy csak néha vagy soha nem boldogok, és 7 százalékuk azt állítja, hogy rossz az életük” – idézi Agerpres hírügynökség a World Vision Románia közleményét.

A vidéki térségekben vagy más kiszolgáltatott csoportokban, nehéz anyagi körülmények között élő gyermekek „a médiamanipulátorok tökéletes áldozatai”.

Számukra a jövő egyetlen esélye az oktatás, egy olyan modern tanügyi rendszer, amely minden gyermek számára egyenlő esélyeket kínál, függetlenül a család környezetétől és anyagi állapotától.

Hírdetés

„A gyermekek ösztönzése a tanárok megtámadására, amelyet a szervezet határozottan elítél, egy hatalmi válság tünete, mind a családban, mind az iskolában, ahol a tantestület kulcsszerepet játszik. A tanárok semmiképpen sem tekinthetők ellenségnek. Az olyan, a társadalom számára érdekes kérdésekről szóló diskurzusokra és vitákra, mint például az oktatás, csak civilizált légkörben kerülhet sor, valamennyi fél véleményének kölcsönös tiszteletben tartásával” – tette hozzá a World Vision.

A szervezet véleménye szerint azonban a szülőknek is oktatásra van szükségük, különösen a kiszolgáltatott helyzetben lévőknek.

Ezért az alapítvány több mint 20 000, vidéki közösségben élő gyermekkel és azok szüleivel dolgozik együtt. Az egyik kiemelkedő programja a „Szülők iskolája”, a vidéki térségben élő szülőknek szóló kezdeményezés, amelynek célja, hogy olyan eszközöket biztosítson számukra, amelyek segítségével erőszak nélkül, melegséggel és megértéssel nevelhetik gyermekeiket, felismerve az iskola fontosságát.

A World Vision Románia által 2020-ban végzett, „Gyermekjólét vidéki területeken” című felmérés kimutatta, hogy az ország gyermekeinek csaknem egyötöde soha nem érzi úgy, hogy az egész család támogatná, beleértve a szélesebb körű családot (nagybácsik, nagynénik stb.) is. Hat százalék soha, vagy csak néha bízik meg a felnőttekben, akikkel együtt él. 8 százalék úgy véli, hogy a család soha nincs velük, amikor segítségre van szükségük, és 23 százalékuk azt mondja, hogy valamely családtag csak néha vagy soha nem tölt velük időt.

A gyermekek bizalma a szülők iránt 2020-ban 14 százalékkal csökkent, elérve a 79 százalékot. Ennek fényében egyáltalán nem meglepő néhány olyan közszereplő nyilvános sikere, akik gyűlöletet gerjesztenek, és akik befolyásolják a gyermekeket.

Ezeknek a gyermekeknek a rendkívül érzékeny témákban, mint például a szexuális erőszak, a legfontosabb információforrás az internet (egyharmaduk számára), beleértve a pornográf oldalakat is a 2019-es adatok szerint. Az alapítvány úgy véli, hogy a közoktatási rendszer reformja mellett szükség van nem formális oktatási megoldásokra is az efféle jelenségek leküzdésére, valamint az óvodáskorú gyermekek digitális kompetenciáinak és biztonságos internethasználatának fejlesztésére.


Forrás:kronikaonline.ro
Tovább a cikkre »