Bravúros érsekújvári győzelem a pozsonyi Slovan ellen

Fontos mérkőzés várt vasárnap az újvári bikákra hazai pályán, miután a pozsonyi Slovan érkezett Érsekújvárra. A mérkőzésen igazi derbihangulat uralkodott, fantasztikus légkört teremtettek a hazai szurkolók.

A találkozó tizedik percében pedig még nagyobb lehetett az öröm, hiszen a házigazdák megszerezték a vezetést. A vendégek az első játékrészben nem tudtak kiegyenlíteni, viszont a második harmadban már összejött a pozsonyiaknak az egyenlítés, így a harmadik harmadra 1-1-es eredménnyel fordultak a felek.

Győzelmével az újváriak megerősítették harmadik helyüket a tabellán, és csupán egy pontra vannak a két éllovas Zólyom és Igló kettősétől. Az újváriak sikere különösen értékes, hiszen a Zólyom hosszabbítás után kapott ki Poprádon, míg az iglóiak Besztercebányán kaptak ki 1-0-ra. Hétgólos meccsen győzött ismét a Kassa, a bajnoki címvédő két vereség után tért vissza a győzelmi útra.

A 10. forduló további eredményei: HC Kassa – HK Nyitra 4-3 (0-0, 3-1, 1-2) HC 05 Besztercebánya – HK Igló 1-0 (0-0, 0-0, 1-0) HC 19 Homonna – HK Dukla Trencsén 3-1 (1-0, 1-1, 1-0) MHK 32 Liptószentmiklós – HK Dukla Nagymihály 2-1 (0-0, 2-1, 0-0) HK Poprád – HKM Zólyom 2-2, büntetők után: 2-1 (0-1, 1-0, 1-1 – 0-0, 2-1)

Forrás:ma7.sk