Zsúfolásig megtelt felvidéki és magyarországi érdeklődőkkel április 14-én este a komáromi Kultúrpalota díszterme. Több korosztály képviselői együtt ünnepelték a költészet napját, Petőfi Sándor és a Himnusz születésének bicentenáriumát, s nem utolsó sorban Dráfi Mátyás, korábbi Jászai Mari-díjas színművész Kossuth-díjassá válását.
A Teátrum, a Felvidéki Értékőrzők, a Kárpátia Sport Polgári Társulás és a házigazda Duna Menti Múzeum által szervezett kétórás eseményen a meghívott vendégek által elmondott és olykor közösen is elénekelt verseké volt a főszerep.
Miközben a szereplőket, köztük a friss Kossuth-díjas Dráfi Mátyást, Sinkovits-Vitay András budapesti előadóművészt, a komáromi Gál László Latonovits-díjas versmondót és műsorvezetőként közreműködő, Pro Urbe-díjas volt tanárát, Oláh Kálmánt, valamint az izsai „pacsirta” Sámson Gizellát és a diák versmondókat, zenészeket hallgattuk, kérdések is megfogalmazódhattak bennünk. Például az, hogy miért van manapság is szükségünk a lelki tápnak, örömforrásnak, gyógyírnak számító versekre?
Mindezekről és arról is, hogy röviddel a 80. életjubileuma után miként ünnepelte a közönség Dráfi Mátyást, a Magyar 7 hetilap április 18-i számában olvashatnak további részleteket. Addig is szemrevételezzék a történtekről árulkodó fotóinkat!
Forrás:ma7.sk
Tovább a cikkre »