BL-selejtező: komoly kihívás lehet az FC Noah a Fradinak Lencsés Zoltán2025. 07. 21., h – 18:02 Jereván |
Kedden 18 órakor a jereváni Noah otthonában lép pályára BL-selejtezőn a Ferencváros labdarúgócsapata.
Hétfőn eldőlt, hogy a horvát vagy a bolgár bajnok vár a Ferencváros labdarúgócsapatára a BL-selejtezők 3. fordulójában, amennyiben túljut az örmény Noah együttesén.
Az UEFA már délelőtt szűkítette a lehetséges ellenfelek listáját, a Ferencváros már ekkor számíthatott rá, hogy nagyon nehéz ellenfelet kap a 3. körben, hiszen a Skendija–FCSB, a Hamrun Spartans–Dinamo Kijev és a Rijeka–Ludogorec párharc győztese maradt a pakliban.
A magyar bajnok végül az utóbbi párosítás győztesével találkozik, de persze ehhez előbb le kell győznie második fordulós ellenfelét, az örmény címvédő Noahot.
A Ferencváros idén is a selejtező 2. fordulójában kapcsolódik be a küzdelmekbe, mivel az elmúlt években elég magas koefficienst gyűjtött ahhoz, hogy megússza az első kört.
A zöld-fehéreknél komoly játékosmozgás volt a nyáron. A szurkolók ma, Jerevánban először láthatják tétmérkőzésen a nyári érkezőket, Callum O´Dowdát (Cardiff), Ötvös Bencét (Paks), Jonathan Levit (Puskás Akadémia), Nagy Barnabást (Nyíregyháza) és Toon Raemaekerst (Mechelen). Ellenben olyan, eddig meghatározó játékosok hiányával kell megbékélniük, mint a már eligazolt Saldanha, Ben Romdan és Civic, valamint a távozófélben lévő Raúl Gustavo, Traoré, Abu Fani és Botka. A zöld-fehérek sikeres felkészülést tudhatnak maguk mögött, minden meccsüket megnyerték, bár a Mezőkövesd, a Zlín és a Karlsruhe sem a legmagasabban jegyzett csapatok közé tartozik.
A Ferencváros eddigi története során csak egyszer találkozott örmény ellenféllel, a 2011-es EL-selejtezőben 5:0-val búcsúztatta az Ulisszeszt. A Noah egy fiatal, 2017-en alapított jereváni klub, de tavaly már Konferencialiga-főtáblás volt, ahol négy pontot gyűjtve a 31. helyen zárt. A Nemzeti Sport felhívta rá a figyelmet, hogy az örmény csapat legfontosabb játékosait sikeresen megtartotta és erősíteni is tudott, így nem ígérkezik könnyű ellenfélnek.
A találkozót az M4 Sport élőben közvetíti, a játékvezető a spanyol De Burgos lesz.
A párharc vesztese az EL-selejtezőben folytathatja, ahol szintén a BL-ből kieső csapattal találkozik majd, a gibraltári Lincolnnal vagy a szerb Crvena zvezdával.
Forrás:ujszo.com
Tovább a cikkre »


