"Bízzunk benne, lesz még Magyarországnak LMBTQ-miniszterelnöke" – megnyitották a buzifesztet

A péntek esti megnyitóval elkezdődött az idei, tíz napig tartó homoszexuális provokáció Buzipesten, amelynek hivatalos neve: „22. Budapest Pride”.

A megnyitón szót kapott Parti Nagy Lajos író, aki örömét fejezte ki, amiért meghívták, és így kifejezheti az "elemi szimpátiáját" mindazok irányába, akik "bármiféle hátrányt szenvednek legbelső magánügyeik miatt". Szerinte "LMBTQ-embernek" lenni onnantól közügy, ahonnan nem hagyják, hogy magánügy legyen, nem engedik, hogy valaki megcsókolhassa az uszodában a szerelmét, vagy összeházasodjon vele.

Lehet „uszítgatni” és „macsózgatni”, de „a magyarság nemi identitását beállítani az egyedül kívánatos haladási irányba aligha lehet tartós” – fogalmazott Parti Nagy. Azt állította: az Orbán-rendszer „ellenségkreálásban teljesít a legjobban”. Ami ma Brüsszel, az holnap a homoszexuálisok, és „mindenki, aki szembejön az autópályán, ahol a haladási irányt egy rettenthetetlen kisbusz próbálja megszabni”.

Parti Nagy Lajos agymenése szerint mindenki más, a másság az emberiség legmegfoghatóbb közös jegye. Felemelőnek, de egyben elborzasztónak nevezte, hogy a „Budapest Pride” elsősorban a "bátorság ünnepe". Feltette a kérdést: miért kell még mindig komoly kurázsi annak vállalásához, hogy egy ember kit és hogyan szeret? Végül kijelentette: Bízzunk benne, lesz még Magyarországnak LMBTQ-miniszterelnöke.

Magyarországon nem könnyű LMBTQ-embernek lenni, de hisznek a demokráciában

A homokosfesztet szervező Szivárvány Misszió Alapítvány képviseletében Nagy Szilvia elnök felidézte, hogy 1997-ben tartották az első rendezvényüket. Az eltelt húsz évben "lettek új jogaik", míg más jogoktól megfosztották őket. Szavai szerint tíz éve, 2007-ben támadták meg először „erőszakos ellentüntetők” a felvonulásukat. Úgy fogalmazott: Magyarországon nem könnyű „LMBTQ”-embernek lenni, de embernek sem. Nehéz, de nem lehetetlen jogokat formálni, hinni a demokráciában, őszintének vagy szabadnak lenni. „Mi, akik itt vagyunk, még nem adtuk fel”

Hírdetés

Arra kérte a résztvevőket, hogy teremtsék meg együtt a saját szabadságukat. Ne várják meg, hogy alkalmassá váljon az idő, legyen július 8-a a következő közös sikerük: egy szabad felvonulás.

Szabad-e vagy?

A megnyitó házigazdája Bánfalvi Eszter volt. A színésznő hangsúlyozta, hogy az idei fesztivál mottójával – Szabad-e vagy? – szeretnék felhívni a figyelmet arra az igazságtalan, hamis képre, amit "agresszív csoportok" festenek az "LMBTQ-közösségről".

Szabad-e vagy, amikor másokhoz képest neked csak egy bizonyos határig engedik, hogy éld a saját életed? – tette fel az álkérdést. Bánfalvi Eszter szerint a "másság" plakátokon és jogszabályokban egyaránt „megbélyegződik”, így különösen fontos a szolidaritás, a testvériség minden megnyilvánulása. A homoszexuális fesztiválhoz kapcsolódó felvonulást július 8-án, szombaton délután rendezik meg Budapesten. Bánfalvi Eszter bejelentette: idén kordonok nélkül vonulnak.

Az ombudsman üzent egy émelygős "mindenki egyenlőt"

A rendezvényen felolvasták Székely László üzenetét. Az alapvető jogok biztosa hangsúlyozta, hogy mindenki szabadnak születik, egyenlő méltósággal és jogokkal. Az ombudsman szerint az idei fesztivál a szabadság és a biztonság jegyében telik; célja, hogy a többségétől eltérő szexuális irányultságú és nemi identitású emberek nyíltan vállalhassák személyiségük e lényegi vonásait anélkül, hogy atrocitástól kellene tartaniuk. Megjegyezte: az elmúlt évtizedekben kialakultak a diszkrimináció elleni védelem keretei, és bár a világos jogi szabályozás elengedhetetlen, önmagában nem elegendő. A megbélyegző szavak elleni határozott kiállás szükséges – szögezte le üzenetében.

(MTI – PS nyomán)


Forrás:kuruc.info
Tovább a cikkre »