„A járvány második hullámára nem készült fel a kormány, helyette inkább adriai luxusjachtokon töltötték a nyarat.”
Ez a tételmondatunk. Ebből bontjuk ki az egész történetet. Kezdetnek vegyünk egy jó régi, ám időtálló rendőrviccet: A rendőr sétál az utcán és találkozik egy komájával, akinek egy vastag könyv van a hóna alatt. Kérdezi a rendőr: – Hát te, komám, mit olvasol? – Ez, komám, logika. – Logika? Az meg micsoda? – Na, figyelj, elmagyarázom. Te, ugye, jól emlékszem, szeretsz horgászni? – Igen… – Ha szeretsz horgászni, akkor szereted a halat, igaz? – Bizony szeretem… – És gyakran el is mész horgászni, sőt, olykor egy-egy hétvégére is eltűnsz otthonról horgászás ürügyén, igaz? – Ez bizony igaz… – És ha már elszabadulsz otthonról egy hétvégére, olykor-olykor elviszed magaddal a barátnődet is, és horgászáson kívül más is történik, ugye? – Öregem, ez fantasztikus, pont így szokott történni. – Na látod, ez a logika: egy információból logikai úton le lehet vezetni egy csomó további információt.
A rendőrnek nagyon megtetszik ez a dolog, beszerzi a vastag könyvet, és egy nap ő is sétál az utcán, amikor összefut egy másik cimborájával, aki mindjárt meg is kérdezi: – Mi az az irgalmatlan vastag könyv ott a hónod alatt? – Ez, barátom, logika! – Logika? Hát az micsoda? – Na figyelj, elmagyarázom: te szeretsz horgászni? – Nem, én utálok. – Na látod, akkor te b…zi vagy!
E logika mentén szerveződik a komplett hazai ellenzék, ami elég sok mindent elárul róluk is, és kiképzőikről is. Az elmúlt nagyjából két hónap alatt egyetlen alkalommal sem tudott senki úgy megszólalni közülük, hogy el ne mondta volna a tételmondatot: „A járvány második hullámára nem készült fel a kormány, helyette inkább adriai luxusjachtokon töltötték a nyarat.” Legutóbb a Cs. K. nevű ügynök darálta le, holnap pedig majd a V. Á. meg a K. Á. fogja elmondani.
D. A.-ról csak azért nem beszélünk külön, mert őneki – szemben Cs. K.-val – mindössze kettő agysejtje van, de erre mindjárt visszatérünk.
Haladjunk sorjában!
Mint tudjuk, a mögöttünk hagyott nyáron a külügyminiszter eltöltött az Adrián kettő és fél (2,5) napot, mindezt egy jachton. A külügyminiszter két és fél napos adriai tartózkodásából vezetik most le a tételmondatot, miszerint „a járvány második hullámára nem készült fel a kormány, helyette inkább adriai luxusjachtokon töltötték a nyarat”. Vagyis e szerint a magyar kormány tizenöt (15) tagja (plusz államtitkárok), vagyis úgy harmincan (30) valamikor június 21-én felültek egy hajóra az Adrián, és valamikor szeptember 23-án szálltak le róla. A kettő közötti időt odakint töltötték a vízen.
Te szeretsz horgászni? Nem. Na látod, akkor b…zi vagy. Viszont fenti vaslogikából az következik, hogy az Európai Unió valamennyi kormánya egy adriai jachton töltött úgy három hónapot meg még legalább két napot. Ezt onnan lehet tudni, hogy bármerre néz az ember, többnyire sokkal rosszabb vagy ugyanolyan a helyzet, mint nálunk. De hogy ezt ne mi mondjuk, vessünk egy pillantást valamely „függetlenobjektív” média beszámolójára. Itt van például a 24.hu november 14-i összefoglalója az osztrák helyzetről – érdemes teljes egészében elolvasni: „Ausztriában óriási ütemben terjed a koronavírus. Világszerte jelenleg Ausztriában a legmagasabb az új koronavírus-fertőzöttek aránya a népességszámra vetítve – derült ki az Our World in Data online adatbank rangsorából. Ausztriában a hétnapos átlagot nézve 831 új fertőzött jut egymillió lakosra, és ezzel megelőzte Georgiát (781), Svájcot (743), Csehországot (674) és Szlovéniát (668). Azonban míg Svájcnak és Csehországnak látszólag sikerült megfékeznie a járvány terjedését, Ausztriában október közepe óta meredeken emelkednek a számok, írja az MTI.
Bár az osztrák kormány november 3-án szigorított az óvintézkedéseken, a lépés nem bizonyult elegendőnek a járvány terjedésének megfékezésére. Az egészségügyi rendszer túlterhelésének elkerülése érdekében a bécsi kabinet úgy döntött, hogy szombaton további szigorításokat léptet életbe. Ausztriában a tavaszi országos karantén március 16-i életbelépését követően még két hétig emelkedtek a fertőzöttségi mutatók, majd áprilistól fokozatosan csökkenni kezdtek. A halálozási adatok csak április közepétől kezdtek javulást mutatni. Jelenleg mind a fertőzöttek, mind a halálos áldozatok száma jóval magasabb, mint tavasszal volt. Az osztrákok arra számítanak, hogy az eddig meghozott intézkedések nem elegendők, ezért a kormány további szigorításról dönt nemsokára. Ezért pánikvásárlásokkal készülnek fel a lakosok a bezárkózásra.”
Ebből a hűvös, objektív, tényszerű kis cikkecskéből annyi azért kiderül, hogy „világszerte jelenleg Ausztriában a legmagasabb az új koronavírus-fertőzöttek aránya a népességszámra vetítve”, továbbá Ausztria még Georgiát, Svájcot, Csehországot és Szlovéniát is megelőzi az új fertőzöttek számában. És Magyarország még mindig sehol sem szerepel a negatív rekordok felsorolásában… Vagyis: nyilvánvaló, hogy azon a jachton ott ült a komplett osztrák, grúz, svájci, cseh és szlovén, továbbá a spanyol, az olasz, a francia meg a belga kormány is.
K…va nagy jachtnak kellett lennie, az egyszer biztos… Ha pedig esetleg nevezett kormányok mégsem „luxusjachtoztak”, hanem egész nyáron odahaza szorgoskodtak, hogy felkészüljenek a második hullámra, és mégis mind sokkal rosszabbul állnak, mint Magyarország, akkor a magyar kormány csupa zseniből áll. Vagy, harmadik eshetőségként marad a jó öreg logika… Már csak azért is kell ragaszkodnunk ehhez, mert megszereztük az ellenzéki IQ-bajnokok kiképzéséről készült jelentések néhány töredékét. Ezeket a feljegyzéseket egy bizonyos Daniel Berg készítette, és a következőket olvashatjuk bennük:
„Cs. K. ügynök kiképzési jegyzőkönyve. Nevezett hosszú orvosi vizsgálatokat követően alkalmasnak bizonyult. Három agysejtje van. Egyikkel minden körülmények között hazatalál, másikkal képes kimenni a szobából a mellékhelyiségre a dolgára, a harmadikkal pedig el tudja ismételni, hogy »a járvány második hullámára nem készült fel a kormány, helyette inkább adriai luxusjachtokon töltötték a nyarat«.
E mondat betanítása alig két hónapot vett igénybe. Eleinte többször is rontott az ügynök, mivel a »luxusjachtozás« helyett mindig »bukszuscsattogást« mondott. Ez arra vezethető vissza, hogy gyerekkorában bukszus volt a ház körül, amit rendszeresen nyírtak olyan hosszú nyelű ollóval, ami csattogott, de Cs. K. a három rendelkezésre álló agysejtjével megvolt róla győződve, hogy maga a bukszus csattog. Fenti tételmondat ismételgetésénél sokkal bonyolultabb feladatok elvégzésére nem javaslom.”
Találunk feljegyzést D. A. ügynökről is: „D. A. Cs. K. barátja. Cs. K.-val ellentétben kettő agysejtje van, ezért a hazatalálást vele kapcsolatban feladtuk. Szobatiszta, és a tételmondat ismételgetésére szintén alkalmas.”
J. P. ügynökről is van adatunk: „J. P. ígéretes jelölt, az eddigi jelentkezők közül kiemelkedik négy darab agysejtjével. Egészen távoli helyekről – Csömörről, a Filatorigát vidékéről – is képes hazatalálni, bár ez olykor annyira megerőltető számára, hogy elveszíti egy időre szobatisztaságát. Ám ha ötven kilométernél nem nagyobb a táv, akkor megbízhatóan a mellékhelyiségben végzi a dolgát. A tételmondat ismételgetésére kiválóan kiképezhető, s ami ennél is fontosabb, képes megkülönböztetni egy krumplit és egy besztercei szilvát. A krumplit viszont néha összekeveri a görögdinnyével, olyankor előfordul, hogy a zöldségest megkéri, lékelje meg neki a krumpliját. Ilyen esetekben haladéktalanul kimentjük és egy K-lakásban pihentetjük. Ettől függetlenül a nagy krumpliakciókban használható, bevethető. Szókincse is kiemelkedő, mindösszesen 47 darab szót ölel fel, és ezek nagyjából 75 százalékát helyesen és adekvát módon használja. Talán ennek is köszönhető, hogy Gy. F. vele szokta megvakargatni a háta végét.”
A kiképzési jegyzőkönyvek töredékeiből ennyit lehet kiolvasni. Nem sok, de nem is kevés. E mentén készülhetünk a jövőre.
Bayer Zsolt – www.magyarnemzet.hu
Köszönettel és barátsággal!
Forrás:flagmagazin.hu
Tovább a cikkre »