Az Európai Parlament elfogadott napirendje szerint június 10-ei ülésén vitatta volna meg a Transzatlanti kereskedelmi és beruházási partnerségről készült jelentést, és azt követően a szavazásra is sor került volna. A szavazást Martin Schulz elnök a sok módosító indítványra hivatkozással elhalasztotta, a jelentés tárgyalását pedig botrányos körülmények között, vitatható eljárással, minimális többséggel a néppárti–szocialista nagykoalíció levétette a napirendről. A halasztás vélhető oka, hogy nem lett volna meg a többség egy lényeges pont, az európai jogrendet veszélyeztető Befektető–Állam Vitarendezési Mechanizmus (ISDS) támogatásához. A többség tehát nem vállalta a nyilvános vitát, zárt ajtók mögött akar egyezségre jutni.
Az EP honlapja a következő szöveggel üdvözli az oda látogatót: „Az Európai Parlament az Európai Unió egyetlen közvetlenül megválasztott szerve. Az Európai Parlament 751 képviselője Önöket, a polgárokat képviseli.” Ha ez valóban így lenne, akkor a parlament végleg levette volna a napirendjéről ennek az egyezménynek a tárgyalását, s nem igazodna a globális gazdasági szereplők elvárásaihoz.
A Jobbik követeli, hogy a Transzatlanti kereskedelmi és beruházási partnerséget olyan nemzetközi szerződésként tárgyalják, amelynek hatályba lépéséhez a nemzeti parlamentek ratifikálása is szükséges. Pártunk a magyar országgyűlésben pedig, a lakosság elutasító véleményét képviselve, mindet meg fog tenni ennek a káros megállapodásnak a meghiúsítására – írja közleményében a Jobbik EP-delegációjának nevében Balczó Zoltán EP-képviselő.
Forrás:kuruc.info
Tovább a cikkre »