Határozottabb szabályozásra és nem határzárra van szükség a menekültáradat ellenőrzésére – mondta az osztrák kancellár és az alkancellár a szerdai kormányülést követően. Werner Faymann kancellár szerint "nem mindegy, hogy kerítésről vagy szárnyas kapuról van-e szó".
Különbséget kell tenni aközött, hogy valaki határkerítést vagy kaput épít oldalsó szárnyakkal – magyarázta Werner Faymann osztrák kancellár. Ez utóbbit nem részletezte, de azt közölte, hogy szerinte nem kerítést építenek az országhatárra, hanem "műszaki biztonsági intézkedéseket foganatosítanak".
Reinhold Mitterlehner alkancellár szerint az államnak meg kell mutatnia, hogy képes cselekedni, és nem csupán tehetetlenül nézi, ahogy emberek áramlanak át a határon. A szuverenitásról és az állami autoritásáról van most szó – jelentette ki az alkancellár. Mindkét politikus azt mondta, hogy az intézkedéseket Ausztriának Németországgal kell összehangolnia.
A kormány a szerdai ülést követően nyilatkozatban határozta meg a további lépéseket, többek között a menekültjog szigorítását, a határozott idejű menekültstátus kiadásának lehetőségét, valamint a menedékkérő családjának későbbi befogadásáról szóló rendelkezést. A kormány továbbá elegendő számú téliesített befogadóhelyet akar a bevándorlók rendelkezésére bocsátani.
Az osztrák vezetés továbbá azt tervezi, hogy még kétezer rendőrt vet be a menekültválsággal kapcsolatos feladatok elvégzésére, akár civilszolgálatosokat vagy katonákat is alkalmazhatnak erre a feladatra.
Johanna Mikl-Leitner belügyminiszter kedden délután jelentette be, hogy "építési jellegű műszaki munkálatok kezdődhetnek" Ausztria déli határrészén, felkészülve arra a lehetőségre, hogy rosszabbodik a helyzet.
A miniszter szerint kerítésről is szó van, de arról nem, hogy lezárják a határt. A tárcavezető tájékoztatása szerint az építkezés tervezési folyamata nagyjából tíz napig tart majd. Az osztrák pénzügyminiszter egyelőre nem tudta megbecsülni, hogy milyen költségekkel jár majd a határ menti építkezés.
(MTI nyomán)
Forrás:kuruc.info
Tovább a cikkre »