Az Origónál két napot késtek a „bolondok napjával”

Szokás, hogy április 1-jén, "bolondok napján" kitesznek vicces dolgokat emberek, de még portálok is. Az Origónál is így történt. Csak valami oknál fogva két napot késtek. Lehet, ezen okból kifolyólag akartak még nagyobbat mondani, sikerült. Megkezdődött a Mi Hazánk jobbikosodása címmel közöltek ugyanis egy rövid írást.

– Megkezdte menetelését a baloldalba való betagozódásba a Mi Hazánk azzal, hogy nem szavazta meg a békepárti határozatot. A Jobbik pontosan hasonló módon vált a Gyurcsány vezette baloldal részévé – írják.

– Azzal, hogy a Mi Hazánk nem szavazta meg a békepárti határozatot, és a baloldali háborúpárti oldalra állt, kísérteties hasonlóságot mutat a Jobbik pálfordulásával. Az akkor még Vona Gábor vezette alakulat a 2016-os kvótaellenes népszavazást követően nem szavazta meg az alaptörvény módosítását, így pedig az illegális bevándorlók oldalára állt – folytatják, és itt már nem nagyon lehet komolyan venni az érvelést, ugyanis a kettő között semmi hasonlóság nincs, ha csak az nem, hogy mindkettő szavazás volt.

Két dolgot hallgat el a kormánypárti szócső:

Hírdetés

1. Ha már békepártiság, az vajon hogy van, hogy a Fidesz és a balliberális oldal együtt szavazta meg a háború jelentős eszkalációját elősegítő finn NATO-tagságot? Ezek szerint itt nem annyira számított az éjjel-nappal hangoztatott "békepártiság". De éppúgy nem zavarja őket az sem, miközben a szankciók ellen beszélnek, valójában mind a 10 szankciós csomagot megszavazta a Fidesz. Ellentmondás a javából.

2. Józanul gondolkodó ember számra nem lehet kétséges, hogy a jelenleg zajló, ukrán hadszíntéren folyó orosz-amerikai háborúban nem lehet azt mondani, hogy egyik vagy másik fél fekete vagy fehér lenne. És igaz ez orosz-ukrán viszonylatban is. Elfelejtik, hogy a háború ugyan tavaly februárban szélesedett ki igazán, de nem akkor kezdődött. Hanem 2014-ben. Ezeket a szempontokat a "békepárti nyilatkozat" nem veszi figyelembe. Valójában ez a nyilatkozat nem más, mint egy észak-atlanti ihletésű szöveg, az Egyesült Államok és a NATO érdekeinek megfelelően.

Tehát az egyik háborús fél szemüvegének megfelelő nézőpont, mely a legcsekélyebb mértékben sem érdekelt a háború befejezésében. Ez távol van a semlegességtől, mely alapvető magyar érdek volna.

L. J. – Kuruc.info


Forrás:kuruc.info
Tovább a cikkre »