Az MNB eladja a Balatonakarattyai Oktatási- és Konferencia Központot

A Magyar Nemzeti Bank (MNB) eladja a Balatonakarattyai Oktatási- és Konferencia központot – közölte a jegybank szerdán az MTI-vel.

A közlemény szerint az újabb kiadáscsökkentésről azt követően döntött a jegybank, hogy az új vezetés az intézmény alapfeladatait szem előtt tartva áttekintette és megvizsgálta a Balatonakarattyai Oktatási- és Konferenciaközpont hasznosítási lehetőségeit.

Hírdetés

Mivel az ingatlan jellege és fenntartása nem tartozik a jegybank alapfeladatához, ezért az MNB igazgatósága döntött az épület használatának megszüntetéséről, ezt követően a komplexum értékesítéséről – írták.

Az intézkedéssel a jegybank éves szinten mintegy 2,4 milliárd forintot takarít meg, ezzel párhuzamosan a dolgozóinak száma hatvannal csökken – tájékoztatott az MNB.


Forrás:gondola.hu
Tovább a cikkre »