Az Európai Bizottság felszólította a TikTokot, őrizze meg a romániai és más, jövőbeni EU-választásokkal kapcsolatos adatait

Az Európai Bizottság felszólította a TikTokot, őrizze meg a romániai és más, jövőbeni EU-választásokkal kapcsolatos adatait

Az Európai Bizottság felszólította a TikTokot, őrizze meg a romániai és más, jövőbeni EU-választásokkal kapcsolatos adatait Mészáros Richárd2024. 12. 05., cs – 15:32

Az Európai Bizottság csütörtökön felszólította a TikTok online videomegosztót, hogy „fagyasszon be és őrizzen meg minden adatot a legutóbbi romániai, valamint az Európai Unióban a jövőben esedékes választásokkal kapcsolatban”.

A bizottság brüsszeli közleményében Henna Virkkunen, a technológiai szuverenitásért, biztonságért és demokráciáért felelős biztos bejelentette azt is, hogy a bizottság ezzel egy időben szorosabbra fűzi kapcsolatait a digitális és kiberjogi szabályozó szervekkel szerte Európában.

Hírdetés

A döntés a 2024. november 24. és 2025. március 31. közötti európai uniós nemzeti választásokra vonatkozik – tájékoztatott az uniós testület, hozzátéve, hogy az esetleges vizsgálatot a digitális szolgáltatásokról szóló európai uniós jogszabály (DSA) teszi lehetővé.

A vizsgálat a DSA alapján az Európai Bizottság illetékességébe tartozó folyamatokra vonatkozik, és nem magára a romániai választási folyamatra, amely tagállami hatáskörbe tartozik – olvasható a közleményben, amelyben aláhúzzák, hogy a döntés értelmében a TikToknak meg kell őriznie az ajánlórendszereinek kialakításával kapcsolatos belső dokumentumokat és információkat, valamint azt, miként kezeli a szándékos manipulációs kísérleteket.

A brüsszeli bizottság szokásos napi sajtótájékoztatóján a szóvivő – kérdésre válaszolva – emlékeztetett arra, hogy a testület korábban már megtiltotta dolgozóinak, hogy a megosztót a céges telefonokra telepítsék, ám kiemelte: a TikTok ellenőrzése, illetve esetleges betiltása tagállami hatáskörbe tartozik.

„Nem akarjuk megmondani az embereknek, mit használjanak és mit ne. Az uniós állampolgároknak lehetővé kell tenni, hogy hasznot húzzanak az online platformokból, de garantálni akarjuk biztonságukat is az online térben. A platformoknak be kell tartaniuk a szabályokat, és nem szabad bizonyos rendszerszintű veszélyforrások eszközeivé válniuk” – szögezte le a szóvivő, hangsúlyozva: a digitális szolgáltatásokról szóló EU-jogszabály hatékony eszköz a kibertérben felbukkanó veszélyek elleni harcban.


Forrás:ujszo.com
Tovább a cikkre »