Az emberek továbbra is előszeretettel kirándulnának, de nincs rá pénzük

2025-ben összesen 2,9 millió szlovákiai állampolgár vett részt belföldi vagy külföldi, legalább egy éjszakás szabadidős utazáson. Ez a 15 évnél idősebb szlovákiai lakosság 64,5%-át jelenti. Az utazók száma az előző évhez képest 1,3%-kal csökkent, és még mindig közel 14%-kal elmaradt a járvány előtti szinttől. Ennek ellenére a koronavírus-járvány kitörése óta eltelt hat év második legjobb eredményéről van szó. A 2016–2019 közötti időszakban évente rendszeresen több mint hárommillió szlovákiai lakos utazott. Ez derül ki a Statisztikai Hivatalának belföldi és külföldi turizmusról szóló éves felméréséből.

Hírdetés


Forrás:ma7.sk
Tovább a cikkre »