Az Amerikai Magyarok Kenyerének elkészítésével emlékezett a washingtoni magyar közösség az államalapítás ünnepére

Az Amerikai Magyarok Kenyerének elkészítésével emlékezett a washingtoni magyar közösség az államalapítás ünnepére

Amerikai és magyar búza összeöntésével, valamint az Amerikai Magyarok Kenyerének elkészítésével emlékezett a washingtoni magyar közösség az államalapítás ünnepére szerdán.

Az amerikai főváros magyar kulturális központjában, a Kossuth Házban tartott megemlékezésen a Magyarok Kenyere Programhoz csatlakozva tartották a hagyományos és szimbolikus búzaösszeöntést. Mayer Judit, a Washingtoni Magyar Református Egyház vezető lelkésze megáldotta a kárpát-medencei és amerikai lisztből sütött Amerikai Magyarok Kenyerét. Az idei megemlékezésen leleplezték azt a Kossuth Lajosról készült portréfestményt, amely a nemzeti ünnep alkalmából, Kraft Péter korábbi nagykövet adományaként érkezett Budapestről.

Végh Sándor, a Kossuth Házat fenntartó Kossuth Alapítvány elnöke köszöntőjében hangsúlyozta, hogy az amerikai és magyar búzából őrölt lisztből készült Amerikai Magyarok Kenyere jelképezi a két ország összetartozását, ami a diaszpóra számára különösen fontos. A diaszpóra szervezet vezetője kiemelte, hogy a washingtoni magyarok közösen tudnak ünnepelni, ami távol Magyarországtól is jelzi a magyar történelem és kultúra iránt érzett büszkeséget.

Hírdetés

Sulyok Márton, a washingtoni Georgetown Egyetem Alkotmányjogi Intézetének vendégkutatója, alkotmányjogász ünnepi beszédében párhuzamot vont a magyar alaptörvény és az amerikai alkotmány között, rámutatva: „magyarként is alapvető igazságunk, hogy saját szabadságunk csak másokkal, főként nemzettársainkkal együttműködve bontakozhat ki”. Egyben emlékeztetett arra, hogy az Egyesült Államok számára az állam megalapítása szempontjából különleges év következik, 2026-ban ünnepli a függetlenség kinyilvánításának 250. évfordulóját.

MTI

Borítókép: Magyar Hírlap

 

The post Az Amerikai Magyarok Kenyerének elkészítésével emlékezett a washingtoni magyar közösség az államalapítás ünnepére appeared first on Külhoni Magyarok.


Forrás:kulhonimagyarok.hu
Tovább a cikkre »