Ausztria nyerte az Eurovíziós Dalfesztivált, magyar énekesek is felléptek Kulcsár Gábor2025. 05. 18., v – 01:14
Ausztria győzelmével zárult a 69. Eurovíziós Dalfesztivál. Magyarország idén sem jelentkezett, Németországot azonban két magyar zenész is képviselte.
Az idei Eurovíziós Dalfesztivált a svájci Bázelben rendezték meg. Bár a bukmékerek sokáig Svédország győzelmére számítottak, végül az Ausztriát képviselő Johannes Pietsch, művésznevén JJ került ki győztesen „Wasted Love” című számával. Második helyen Izrael végzett, mely főként a közönségszavazatoknak köszönhetően jutott a dobogóra.
Magyarország, ahogy az elmúlt években, idén sem képviseltette magát, a Németországot azonban az Abor & Tynna duóként futó Bornemisza Tünde és Attila képviselték, akik a döntőbe is bejutottak, és végül a 15. helyen végeztek. Csehországot idén egy szlovák énekes, Adam Pavlovčin, azaz Adonxs képviselte, ő azonban a második elődöntőben kiesett.
Forrás:ujszo.com
Tovább a cikkre »


