A lakók, a köztér használói és a vállalkozások számára egyaránt biztonságosabbá, szebbé, élhetőbbé válhat a Nagykörút a Fővárosi Önkormányzat és a BKK közös, kiemelt programjának keretében.
A Nagykörút megújítása a Fővárosi Önkormányzat és a BKK kiemelt, stratégiai célja a 2029-ig tartó uniós pénzügyi ciklusban. A közterületek megújítását célzó pályázatát a BKK 2024 tavaszán nyújtotta be az Európai Unió TOP Plusz felhívására, a pályázat 2025 januárjában kedvező elbírálást kapott. A támogatási szerződés megkötéséig a BKK folytatta az elmúlt években elindult előkészítési munkálatokat, a Fővárosi Közgyűlés pedig március 26-i, szerdai ülésén jóváhagyta a BKK nagykörúti fejlesztésének tervezésére vonatkozó feltételes közbeszerzés elindítását.
A BKK a Nagykörút megújítására vonatkozóan egy 10 000 budapestit megmozgató társadalmi egyeztetést is lefolytatott. A kérdőívekre érkezett válaszok igazolták a stratégiai célokat: a Nagykörút megújítása nem merülhet ki csupán a közterületek felújításában. Átfogó, az üzlethelyiségekre, a portálokra és az üzemeltetési-fenntartási feladatokra is kiterjedő, a Nagykörút gazdaságfejlesztésére is fókuszáló program megvalósítására van szükség, összehangolva az uniós finanszírozású köztérfelújítással – írta közleményében a Budapesti Közlekedési Központ.
A megújítási program következő lépéseként májustól kérdezőbiztosok keresnek fel körúti vállalkozásokat a rakodási igények közvetlen felmérésére. Zajlanak az előzetes igényfelmérő egyeztetések, a nagykörúti fasorok állapotának felmérése, emellett
a BKK dolgozik egy arculati pályázat kiírásán annak érdekében, hogy egységes keretek között újulhasson meg a Nagykörút.
Az átfogó városrehabilitációs programot Balogh Samu vezeti. A várostervező korábban Karácsony Gergely főpolgármester kabinetfőnöke volt, a pozícióból tavaly szeptemberben távozott.
Forrás:infostart.hu
Tovább a cikkre »