Aranyérem és tucatnál is több dobogós helyezés (Küzdősportok)

A háromszéki sportolók ismét kitettek magukért, és egy magyar bajnoki cím mellett tucatnál is több dobogós helyezéssel zárták a hétvégi versenyei­ket. Gratulálunk mindannyiuknak.

Ökölvívás. Az Erdélyi Godako Ökölvívó Sportklub sepsiszentgyörgyi bokszolója, Bogyor Dávid (U14, 60 kg) három meccsen lépett szorítóba az Egerben megtartott U12-es és serdülő magyar országos bajnokságon, párharcai közül egyiken sem ment végig, mindhármat már az első menetben, döntő fölénnyel nyerte meg. Dávid tavaly csak bronzérmes volt, de idén a Magyar Kupa-győzelem mellett egy magyar bajnoki címet is begyűjtött.

Birkózás. A Sepsi ISK sportolói (edzők: Hatos Péter, Kertész Dávid, Kertész Mátyás) Farkaslakán vendégeskedtek, ahol a birkózó Székely Virtus nevet viselő nemzetközi kupaviadalon vettek részt, s hazai, magyar és szlovák versenyzőkkel mérettettek meg. Eredmények: • ifjúsági III.: Sándor Tamás és Ilyés Szabolcs (60 kg), Fülöp Márk (65 kg) 3., Fülöp Viktor (65 kg) 5. helyezés • ifjúsági IV.: Ruzsa Eduárd (36 kg) 2., Nagy Botond (30 kg), Nagy Magor (36 kg), Păcurici Adrián (44 kg), Păcurici Milán (62 kg) 5., Molnár András (44 kg) 6. helyezés • ifjúsági V.: Sebestyén Ádám (44 kg) 2., Paizs Barna (28 kg) 3. és Gergely István (24 kg) 8. helyezés.

Cselgáncs. Veres László irányításával a kézdivásárhelyi dzsudokák szombaton a szentegyházai Mártonffi Kupán léptek tatamira, ahonnan tizenhárom dobogós helyezéssel tértek haza. Eredmények: Fogarasi Szilárd (20 kg, U8), Tamás Zenkő (32 kg, U10), Gazda Bence (30 kg, U12) első, Füstös Csongor (24 kg, U10), Voina Viktória (24 kg, U10), Mátyás Attila (30 kg, U12), Balázs Attila (32 kg, U12) második, Fogarasi Nimród (22 kg, U10), Nyáguly Csanád (26 kg, U10), Voloncs Berta (36 kg, U10), Borbándi Rezeda (30 kg, U12), Voina Alex (32 kg, U12), Kovács Kadosa (42 kg, U12) harmadik, Kosztándi Ákos (42 kg, U12) ötödik hely. (t)