Ahol szeretet és jóság, ott az Isten, avagy ahol Isten, ott szeretet és jóság van…

Ahol szeretet és jóság, ott az Isten, avagy ahol Isten, ott szeretet és jóság van…

Véget ért a Házasság hete, a párkányi plébánia szervezésében először megrendezett programsorozat. Fóthy Zoltán helyi esperes a hét minden miséjének homíliájában a Szentlélek ajándékáról, a házasságról, mint a szeretet egységéről szólt.

Az ünnepi hét szerdáján gitáros szentségimádásban az Eden Music formáció (tagjai közül Tóth Adél ének, és Bence Dávid gitár) közreműködésével hangzottak fel a gyönyörű zenés imák és fohászok, melyeket Fekete Annamária és Fekete László párkányi hívő házaspár szavakba öntött imái egészítettek ki.

Az oltáriszentség, a gyertyafények sugallata és a gyönyörű fohászok, melyeket együtt énekelhettek a megjelentekkel, olykor könnyekig hatották a hívőket.

Ahol szeretet és jóság,
ahol szeretet, ott van Istenünk.
Ubi caritas et amor,
Ubi caritas, Deus ibi est.

Hangzott fel az utolsó fohász refrénje… a szentségimádás befejeztével.

A második alkalommal a szentmise keretében Puss Sándor atya prédikációjában olyan hasznos tudnivalókat adott tovább a hallgatóknak, melyek alapjai az ismereteinknek; igen kevés figyelmet szentelünk értelmezésükre, és ezért éri gyakran bírálat az egyházat a házasságkötés szigorú szabályainak követelése miatt – mondta el az atya. Beszélt az egyház szabályairól, arról, hogyan látja az egyház a házasságot, s miért csak a szentségi házasság az érvényes. A polgári esküvő szerződés, a szentségi házasság pedig szövetség, mely egy életre szól.

A mai fiatal nem tudatosítja, hogy ez a szövetség mennyire egyértelmű – hangzott el az atya szónoklatában.

Hírdetés

A harmadik eseményre a Szent Imre Plébánia Marianum lelki központjában került sor. A tanúságtevő beszélgetésben három házaspár vett részt:

Tóth Attila és Kornélia Kolonból (38 év házasság);
Szabó Róbert és Mónika Muzsláról (26 év házasság);
Mózes Endre és Krisztina Komáromból (19 év házasság).

Az itt szerzett élményeikről tettek hitvallást. A beszélgetésben őszinte nyitottsággal, olykor humorral fűszerezve szóltak szerelmük történetéről. A házassági szövetség nemcsak szép oldaláról, hanem az élet adta megpróbáltatásokról is szól, főleg a nehéz napok imában, szeretetben, szerelemben megtalált szép pillanatairól is. Vallomásaikban sokszor elhangzott a család öröme, a gyerekek nevelésének értelme, gyönyörűsége az olykor nehéz körülmények között is. Valamennyien boldog szülők, illetve nagyszülők – akiknek öt, kettő, illetve három gyermek tette még boldogabbá, teljesebbé életüket. A közös ima náluk már összekapcsolta a család minden tagját.

Szép és tanulságos volt az este, jó volt hallgatni a hívő katolikus házaspárokat, akik szeretetbe kapaszkodva élik családi életüket, a legnehezebb pillanatokban is. S mint megvallották, sokat segített nekik a Házas Hétvége Mozgalom, mely „egy olyan tükör, amely megmutatja az ellentétes irányba haladó Európának, hogy igenis nagyon jó házasságban élni”.

A beszélgetés agapéval ért véget.

A párkányi programokat a Fekete házaspár szervezte, akik lelki jellegű programokkal gyakran örvendeztetik meg a hívőket és az érdeklődőket, s csak reménykednek, hogy egyre több fiatal is lesz majd az érdeklődők között.

(Dániel Erzsébet/Felvidék.ma)


Forrás:felvidek.ma
Tovább a cikkre »