Aggasztó eredménye lehet a hasi zsírpárnáknak

Aggasztó eredménye lehet a hasi zsírpárnáknak

A méretes hasi zsírpárnák növelik a szívbetegségek kialakulásának kockázatát, még akkor is, ha az érintettek nem túlsúlyosak – közölte az Amerikai Szívgyógyász Szövetség.

A közvélekedéssel ellentétben nemcsak a túlsúly, hanem az egyre szélesedő derékbőség – még normális testsúly esetén – is növelheti a szívbetegségek kialkulásának kockázatát – erre hívta fel a figyelmet az Amerikai Szívgyógyász Szövetség. Véleményük szerint a belső szerveket körülvevő, úgynevezett hasi vagy zsigeri zsír felhalmozódása ebből a szempontból aggasztóbb, mint a bőr alatt gyarapodó zsír mennyisége – számol be róla a Harvard Health Publishing oldala – írja a Házipatika.com. 

A testszerte felhalmozódó zsír, ami akár a májban is megjelenhet – ezt nem alkoholos zsírmájbetegségnek nevezik – nemcsak esztétikai problémát jelent, hanem komoly egészségügyi következményekkel járhat a szív- és érrendszeri betegségek kialakulásától kezdve az ízületi panaszokon át a csontritkulásig, vagy akár a diabéteszig. 

Hírdetés

A Circulation tudományos folyóirat áprilisi számában megjelent közlemény szerint fontos a rendszeres önellenőrzés. Ennek legegyszerűbb módja, ha bizonyos időközönként mérőszalaggal megmérjük derékkörfogatunkat, hogy nyomon követhessük a gyarapodást. Ideális esetben a derékbőség kisebb a testmagasság felénél, még akkor is, ha a testtömegindexünk (BMI) a normál tartományba esik.

A felgyülemlett hasi zsírtól nem könnyű megszabadulni: erről a területről ugyanis meglehetősen nehéz – még célzottan is – lefaragni a felesleget. Szakértők szerint a rendszeres napi testmozgás mellett étrendünk tudatos átalakítása a legjobb megoldás.

Az úszógumik eltüntetését segítheti, ha kiiktatjuk étrendünkből a gyorsan felszívódó szénhidrátokat, illetve a transzzsír tartalmú ételeket, ezek helyett sok zöldséget, illetve gyümölcsöt fogyasztunk. Fontos a megfelelő mennyiségű napi folyadékbevitel, az alkoholfogyasztás mérséklése, ahogy a dohányzásról való leszokás, a pihentető éjszakai alvás és a minket érő stressz tudatos mérséklése is. 


Forrás:karpatinfo.net
Tovább a cikkre »