A Szabadkai, a Nagybecskereki és a Szerémi Egyházmegye, valamint a Diakovár-Eszéki Főegyházmegye hitoktatóinak szervezett közös lelkinapot a főegyházmegye június 20-án a horvátországi Diakováron (horvátul Đakovo).
A találkozó első része a diakovári katolikus hittudományi karon zajlott, ahol a hitoktatók számára gondosan előkészített lelki programmal készültek a szervezők.
Ezt követően az egész csoport megtekintette a diakovári székesegyházat.
Ezután Đuro Hranić diakovár–eszéki érsek celebrált szentmisét. A ferences jubileumi év alkalmából a liturgiát a ferences templomban mutatták be, ahol a résztvevők teljes búcsút nyerhettek.
Az imádságot követően ebédre került sor az érsekség kertjében.
A program végén a Szabadkai Egyházmegye hitoktatói megtekintették az érseki palotát, amelyet személyesen Đuro Hranić érsek mutatott be.
Forrás és fotó: Szabadkai Egyházmegye
Magyar Kurír
Forrás:magyarkurir.hu
Tovább a cikkre »


