A Sepsi-SIC győzelemmel, a KSE vereséggel kezdte a visszavágót (Női kosárlabda, Nemzeti Liga)

A múlt csütörtökön megnyert idegenbeli Európa-kupa-mérkőzés után tegnap este hazai környezetben is győzni tudott a címvédő és listavezető Sepsi-SIC, amely a női kosárlabda Nemzeti Liga 12. fordulójában magabiztos játékkal 109–43 arányú vereséget mért a Kolozsvári U alakulatára. A Kézdivásárhelyi SE viszont elvesztette idei első mérkőzését, miután tegnap délután 73–55-re kikapott a Konstancai MSK együttesétől.

Százkilencet dobtak a Kolozsvárnak

A Sepsi-SIC egy 5–0-s rohammal indította a 2023-as esztendő első hazai meccsét, ám a vendég Kolozsvári U sem hagyta magát, és a 3. perc végén még ott volt a zöld-fehérek sarkában (9–7). A következőkben sebességet váltottak Zoran Mikes tanítványai, akik gyorsan elhúztak tíz ponttal (19–9), és végül 29–14-es állásnál zárult az erdélyi csapatok találkozójának nyitószakasza. A másodikban a sepsiszentgyörgyi lányok voltak fölényben, akik támadásról támadása növelték előnyüket. Innen már nem az volt a kérdés, hogy ki nyeri a mérkőzést, hanem az, hogy Gödri-Părăuék mennyivel is győznek. Húszpercnyi játék után 50–20-as állás volt olvasható a Sepsi Aréna eredményjelző tábláján, a SIC pedig az idénybeli 11. bajnoki sikere felé tartott.

A térfélcsere után sem változott különösebben a játék összképe, hiszen a megyeszékhelyiek szórták a kosarakat, a kincses városbeli egyetemisták viszont futottak az eredmény után. A 28. percben már 40 ponttal vezetett a szentgyörgyi gárda (73–33), és a java még hátravolt. Az utolsó negyedben sem lazítottak a mieink, a 36. percben Jespersen kosarával átlépték a százpontos határt (101–36). A hajrában itt is, ott is hibáztak a lányok, a vége pedig 109–43 lett a Sepsi-SIC javára, amely sikerrel hangolt a csütörtöki hazai Európa-kupa-meccsre.

A párharc legeredményesebb játékosát a zöld-fehérek adták, miután Cave 27 ponttal járult hozzá együttese diadalához, a túloldalon pedig a 14 pontig jutó Sutton jeleskedett. Alakulatunkból továbbá Jespersen (12 pont, 11 lepattanó) és Mititelu (10 pont, 11 lepattanó) is dupla duplát jegyzett.

Női kosárlabda, Nemzeti Liga, 12. forduló: Sepsi-SIC–Kolozsvári U 109–43 (29–14, 21–6, 30–13, 29–10) Sepsiszentgyörgy, Sepsi Aréna. Mintegy 200 néző. Vezette: Ștefan Atomulese, Vlad Antonio Sandu, Michael Nicoară. Sepsi-SIC: Ghizilă 5/3, Jespersen 12/6, Cave 27, Gördi-Părău 4, Mununga 10–Gereben 12, Mikes, Mititelu 10, Jones 2, Cătinean 7, Pop 7, Hrisztova 13. Edző: Zoran Mikes. Kolozsvár: Mihășan 3/3, Kelemen 1, Uiuiu 2, Sánta 6, Putra 6–Bota 3, Popovici 3/3, Faragó, Chiș 3/3, Sutton 14, Rus 2, Horváth. Edző: Jannisz Kukosz.

Ötödszörre kapott ki a KSE

A Kézdivásárhelyi SE csapata jól kezdte a Konstancai MSK elleni hazai összecsapását, mivel a kosárral befejezett támadások remek védekezéssel társultak, olyannyira, hogy a tengerpartiak csak távolról tudtak kosarat szerezni. A 8. percben 17–10-re vezettek Ljubomir Kolarevic tanítványai, amikor a vendégegyüttes edzője időt kért, és egész pályás letámadásra váltott az együttese. Ezt nem tudták kijátszani a felső-háromszékiek, akiken két timeout sem segített, és két ponttal elvesztették az első negyedet (19–21). A második játékrészben is a dobrudzsaiak kedve szerint alakult a küzdelem, akik nagyon fent védekeztek, és a céhes városiak emiatt bő négy percen át nem tudtak pontot szerezni (19–30). A házigazdák kosárcsendjét Hawks törte meg, de percekkel később már tíz pont volt az MSK előnye (27–37). A nagyszünet előtt valamelyest magára talált a KSE, és 32–41-es állásnál vonultak öltözőbe a csapatok.

A fordulás után ádáz csata folyt a pályán, s két és fél perc után jegyezhettük fel a harmadik negyed első kosarát. Akkor a házigazdáktól Mitrović volt eredményes (33–41). Ezt követően a folytatás is a kézdivásárhelyiekről szólt, akik pár perc alatt felzárkóztak egy pontra (40–41). Konstancai időkérés törte derékba kosarasaink lendületét, és innen a vendégek irányították a párharcot, a kék-fehérek pedig nyolcpontos hátrányból várták az utolsó negyedet (45–53). Ebben is Tatiana Gallova lányai játszottak jobban, az idő múlásával a céhes városiak kapkodni kezdtek, és a 39. percben plusz 20 volt az MSK előnye (53–73). A véghajrában Kozman értékesített még két büntetőt, és a KSE 55–73-ra elveszítette idei első összecsapását.

A találkozónak két 15 pontos játékosa volt: a hazaiaktól Hawks, míg a túloldalról Davenport. A meccs legjobbjának a konstancai Rivers bizonyult, miután dupla duplával – 10 pont és 15 lepattanó – vette ki részét alakulata tegnapi sikeréből.

Női kosárlabda, Nemzeti Liga, 12. forduló: Kézdivásárhelyi SE–Konstancai MSK 55–73 (19–21, 13–20, 13–12, 10–20) Kézdivásárhely, Kicsid Gábor Sportcsarnok. Mintegy 150 néző. KSE: Debreczi 8/3, Hawks 15/3, Mitrović 8/3, Wilson 4, Biszak 7–Corda 5/3, Marthi, Lénárt, Nagy, Kozman 8/6, Domokos, Bara-Németh. Edző: Ljubomir Kolarevic. Konstanca: Davenport 15/9, Dzombeta 5/6, Petrof, Rivers 10, Podar 14–D. Fota 3/3, B. Fota 6, Manea, Ardelean 4, Cucu 4, Croitoru 6, Vitulova 6. Edző: Tatiana Gallova.

A 12. forduló további eredményei: Marovásárhelyi Sirius–Brassói Olimpia 75–88, Alexandria–Bukaresti Rapid 45–87, az Agronómia Bukarest szabadnapos volt. Az Aradi FCC–Târgoviște találkozót szerdán 17 órától rendezik meg.