A pozsonyi repülőtér 49 rendszeres járatot biztosít a téli időszakban

A pozsonyi repülőtér 49 rendszeres járatot biztosít a téli időszakban

Rekordszámú, 49 rendszeres járat 22 ország 42 úti céljára, belföldi járat indítása Kassára, valamint egzotikus úti célokra induló járatok is szerepelnek majd a pozsonyi M. R. Štefánik repülőtér téli menetrendjében. Ez a menetrend a légi közlekedésben az óraátállítással, azaz 2025. október 26-án, vasárnaptól lép életbe, és 2026. március végéig lesz érvényben – tájékoztatta a repülőtér csütörtökön.

„Ez összességében a pozsonyi repülőtér történetének abszolút legmagasabb számú rendszeres járata, nem csak a téli időszakban. Még a nyári időszakban elérhető rendszeres úti célok számát és a 2019-es rekordot is túlszárnyalja, amikor nyáron 48 rendszeres járat volt a kínálatban. A téli időszak nem csak felzárkózott a nyári időszakhoz, de a járatok kínálatában még meg is előzte azt” – jelentette ki Dušan Novota, az M. R. Štefánik repülőtér vezérigazgatója.

A télen öt légitársaság – a Wizz Air, a Ryanair, az Air Cairo, a Pegasus Airlines és a Smartwings – fog rendszeres járatokat üzemeltetni Pozsonyból. A legtöbb rendszeres járatot, összesen 25-öt, a Wizz Air légitársaság biztosítja, amely 2026. március végén további két új járatot is indít Varsóba és Tuzlába. A Ryanair légitársaság 21 úti célra biztosít rendszeres járatokat télen. Egy-egy rendszeres járatot üzemeltet még a Pegasus Airlines (Isztambul), az Air Cairo (Hurghada) és a Smartwings (Dubaj) is.

A szlovák fővárosból induló közvetlen járatok télen 21 országba fognak irányulni. Ezek konkrétan Egyiptom, Törökország, az Egyesült Arab Emírségek, Belgium, Írország, Hollandia, Spanyolország, az Egyesült Királyság, Málta, Olaszország, Görögország, Észak-Macedónia, Románia, Svájc, Szerbia, Bulgária, Norvégia, Ciprus, Moldávia, Németország és Albánia. Ezen felül a Szlovákián belüli belföldi járat is üzemelni fog Kassával – jegyezte meg a repülőtér.

Hírdetés

„A rendszeres járatokon kívül az utasok télen is választhatnak nyaralási csomagokat egzotikus üdülőhelyekre pozsonyi indulással. Az utazási irodák 2025/26 telén is kínálnak charterjáratokat az M. R. Štefánik repülőtérről a Dominikai Köztársaságba, Vietnamba, Thaiföldre, Katarba, Bahreinbe, Ománba (Szalala és Maszkat), az Egyesült Arab Emírségekben található Dubajba, Zanzibárra és Egyiptomba, összesen tíz úti célra kilenc országban”

– tette hozzá a pozsonyi repülőtér.

Teraz.sk

Nyitókép forrása: Letisko M. R. Štefánika – Airport Bratislava, a.s. (BTS)


Forrás:korkep.sk
Tovább a cikkre »