A népmese napját Rimaszombatban és Nyitrán ünnepli a Hagyományok Háza Hálózat – Szlovákia

A népmese napját Rimaszombatban és Nyitrán ünnepli a Hagyományok Háza Hálózat – Szlovákia

A népmese napja idén is különleges alkalmat kínál arra, hogy a magyar népmesék gazdag világa közelebb kerüljön kicsikhez és nagyokhoz. A Hagyományok Háza Hálózat – Szlovákia két helyszínen szervez programokat, hogy méltóképpen ünnepelje a mesemondás élő hagyományát.

Szeptember 30-án a rimaszombati Református Oktatási Központban kelnek életre a mesék. Az intézmény diákjaihoz osztályról osztályra járva Dósa Annamária és Bukovics János viszi el a népmesék varázslatos világát. A felnőttek által is kedvelt mesemondókhoz az Ipolyi Arnold Népmesemondó Verseny ifjú tehetségei – Molnár Bálint, Sofranko András és Radics András – is csatlakoznak, akik maguk is az iskola tanulói.

A sorozat második állomásán, 2025. október 8-án Nyitrán egy igazán különleges élmény várja a közönséget: a Mesekocsma. Ez a felnőtteknek szóló rendezvény az egykori társas összejövetelek hangulatát idézi meg, ahol a mesék közösségi élménnyé váltak. Az est folyamán Szabó Kitti, Szénási Veronika és Pinke Vivien mesemondók kalauzolják a hallgatóságot a magyar mesekincs sokszínű műfajaiban, míg a nagycétényi Kadarka Éneklőcsoport gondoskodik a zenei élményről.

Hírdetés

A nyitrai esemény különlegességét az is emeli, hogy a szervezők a 60 éves jubileumát ünneplő JUGYIK-kal együttműködésben hívják életre a programot.

A népmese napja üzenete idén is ugyanaz: a mese nem csupán gyermekeknek szól, hanem közösségeket formáló, értékeket közvetítő, időtlen kincs.

Sajtóközlemény


Forrás:korkep.sk
Tovább a cikkre »