Február 24-én Oroszország teljes körű támadást indított Ukrajna ellen, miután különleges katonai művelet végrehajtását rendelte el Vlagyimir Putyin orosz elnök a Donyec-medencében február 24-én hajnalban.
Azóta a hetek óta tartó háborúban:
Az ukránok nem teszik le a fegyvert, egyre több civil csatlakozik a sereghez.
Volodimir Zelenszkij tanácsadója, Alekszandr Rodnyanszkij szerint Oroszország nem gondolja komolyan a béketárgyalásokat.
Az ENSZ szerint legkevesebb 925 civil halt meg eddig Ukrajnában.
Herszonban a megszállók ellen tüntetőkbe lőhettek az oroszok.
Az Európai Unió kész további szankciókat bevezetni Oroszországgal szemben az ukrajnai inváziója miatt – jelentette ki Josep Borrell uniós kül- és biztonságpolitikai főképviselő Brüsszelben, a tagországok külügy- és védelmi minisztereinek közösen tartott tanácsülését követően hétfőn. Az EU elfogadta a biztonságra és védelemre vonatkozó, stratégiai iránytűnek nevezett cselekvési tervét.
Anatolij Csubais orosz klímaügyi megbízott lemondott és elhagyta az országot, tiltakozva Vlagyimir Putyin elnök ukrajnai háborúja ellen.
A katasztrófavédelem eddig 7028 ember, köztük 3809 gyermek és 2150 nő elhelyezéséről gondoskodott.
24 éves kárpátaljai fiatal katona halt meg a Kijev környéki harcokban.
A NATO új harccsoportokat telepít Bulgáriába, Magyarországra, Romániába és Szlovákiába, hogy megerősítse a szövetség keleti régiójának védelmét.
Nagy-Britannia hatezer rakétát, köztük páncéltörőket szállít Ukrajnának, és 25 millió font (11,2 milliárd forint) pénzügyi segítséget is nyújt az ukrán fegyveres erőknek.
Az ukrán és orosz gabonaexport kiesése az egész világot súlyosan érinti majd, mert 30 százalékát adja a világ búzaellátásának. Ez elsősorban Afrikára és a Közel-Keletre lesz majd hatással, de érinteni fogja Európa Ukrajnához közeli részeit is – jelentette ki Janusz Wojciechowski mezőgazdasági és vidékfejlesztési uniós biztos szerdán.
Forrás:alfahir.hu
Tovább a cikkre »