A náci propagandaminiszter sem csinálta volna jobban…

A náci propagandaminiszter sem csinálta volna jobban…

Miközben az USA vazallusaként viselkedő Európai Unió biztosainak mindenre elszánt hada az engedetlen (azaz szuverenista politikát folytató) tagországokkal szemben állandóan a demokrácia veszélyeztetése, a média befolyásolása, a szabad véleménynyilvánítás korlátozása és egyéb „főbenjáró bűnök” miatt folytat boszorkányüldözést, addig az USA ebből a szempontból is követendő jó példának számít. Vagy netán mégsem?

Ezt az „eminens tanuló” státuszt nem kicsit árnyalja, hogy Mark Zuckerberg, a Facebookot üzemeltető Meta vezérigazgatója beismerte, szándékosan szorította háttérbe a közösségi médiában a Hunter Biden elhagyott laptopjáról szóló cikket megjelentető New York Post amerikai napilapot.

Hunter Biden számítógépéről ugyanis 2019-ben dokumentumok és levelek kerültek elő, amelyek a Biden család korrupciós ügyeit bizonyítják, s az már csak hab a tortán, hogy Hunter Bidenről pedig drogos szexvideókat is találtak a gépen. A kellemetlen információkat

Hírdetés

Ez lényegét tekintve annyit jelent, hogy a Demokrata Párt megrendelésére hallgatták el az amerikaiak elől a botrányt, hogy az ne befolyásolja a választásokat. A dezinformációs jelzőt sajnos napjainkban egyre gyakrabban használják a kellemetlennek számító hírek hiteltelenné tételére, aminek természetes következménye, hogy mind nehezebb harcolni a tényleges álhírekkel szemben is, mivel az emberek számára pont a cáfolat teszi azokat hihetővé, mondván: tagadják, tehát igaz.

Az FBI egyik tisztségviselőjének tavaly a képviselőház jogi bizottsága előtt tett tanúvallomásából kiderült, hogy az FBI mindvégig tisztában volt vele, hogy a laptopon levő információk valódiak, ennek ellenére igyekeztek meggyőzni a közösségimédia-vállalatok vezetőit, hogy orosz álhírterjesztésről, a választás befolyásolására tett kísérletről van szó.
Ugyanakkor a Meta néhány héttel ezelőtt azt is elismerte, hogy

Nem kell hozzá buja képzelőerő, milyen hangos lenne az ellenzék sivalkodása, ha valami hasonló nem a „demokrácia fellegvárában”, hanem például Magyarországon vagy Szlovákiában történne, micsoda feljelentések, panaszok mennének Brüsszelbe és milyen felhördülések, dörgedelmes fenyegetések érkeznének onnan. Az USA-ban azonban nincs ilyesmi, ott kuss van és természetesen szilárd alapokon álló demokrácia…

(NZS/Felvidék.ma/magyarnemzet.hu)


Forrás:felvidek.ma
Tovább a cikkre »