Nem tudni, milyen bolondgombát fogyasztanak némely brüsszeli bürokraták, mindenesetre jó lenne utánanézni és megvonni tőlük, mert a sorsunkat irányítva egyáltalán nem mindegy, hogy milyen elmeállapotban hoznak döntéseket. Van, amin a fejünket fogjuk, másokon nem tudjuk, hogy épp nevessünk vagy sírjunk. A kisebbségvédelem terén tanúsított erősen kettős mérce sajnos megint más kategória, a végsőkig felháborító hozzáállás, de ezúttal térjünk vissza az agyrémekhez.
Annyi képtelen ötlet, mint például az uborka görbületének szabályozása, vagy az akácfa közellenséggé tétele után már azt hihettük, itt a vízfejűség határa, ezt már nem lehet fokozni, mire jött az újabb hír, aminek hallatán felkapjuk a fejünket.
A levendula tilalmának terve először 2016-ban került szóba Brüsszelben, komoly ellenkezést váltva ki. Franciaországban például 1500 vállalkozás foglalkozik levendulatermesztéssel, melyek nem kevesebb, mint 30 ezer embernek adnak munkát. Évről évre rengeteg turista keresi fel Dél-Franciaországot a lélegzetelállítóan szép lila mezők panorámája vagy éppen a növény jellegzetes illata miatt. De természetesen nemcsak a franciák termelnek levendulát, gondoljunk csak Tihanyra, vagy a mátyusföldi, csallóközi levendulatermesztőkre.
A francia termelők egyébként nem azt ellenzik, hogy a termékek csomagolásán feltüntessék az allergiakockázatot. Azzal egyáltalán nem értenek egyet, hogy olyan információkat írjanak a címkékre, amelyeket a vásárlók az ipari vegyi anyagok címkéin olvashatnak.
A hír nyomán időközben petíció indult Franciaországban a jogalkotási folyamat ellenében, amelyet jelen állás szerint több mint 19 ezren írtak alá. Az Európai Bizottság a Twitteren igyekszik hűteni a kedélyeket, „kozmetikázva” a hírt a levendula tiltólistára tétele kapcsán.
„A jogalkotást felülvizsgáljuk annak érdekében, hogy az még hatékonyabban védje a fogyasztói és környezetvédelmi érdekeket. Az ágazat valamennyi szereplőjét meghallgatjuk, mielőtt javaslatunkat közzétennénk” – ígérik a „levendulainkvizítorok”.
(NZS/Felvidék.ma)
Forrás:felvidek.ma
Tovább a cikkre »