A lakásunk, az autónk, a konyhánk, a fürdőszobánk mind-mind tele van olyan dolgokkal, amelyek meglepően koszosak. Ki gondolná például, hogy a törölközője igazi baktériumtelep?
A csap mellé akasztott kéztörlőn mindig rengeteg kórokozó található, hiszen ezek imádják a nedves környezetet. A törölköző magába szívja a vizet, ami jó dolog, hiszen ez a feladata. Viszont mivel az emberek nagy része nem mindig mos igazán alaposan kezet, a kezükön maradó baktériumok a felesleges vízzel együtt a törölközőre kerülnek és villámgyorsan elszaporodnak. A kéztörlőt érdemes kétnaponta cserélni, és még véletlenül se töröljük bele az arcunkat – írja a Házipatika.com.
A konyhában a mosogatószivacs az egyik legveszélyesebb „elem”. Sőt nagy valószínűséggel a mosogatószivacs a legpiszkosabb dolog az egész háztartásunkban. Baktériumok százmillióinak adhat otthont. Érdemes hetente egy-két alkalommal magas fokra a mikróba tenni egy-egy percre (és megvárni, amíg kihűl), mert ez segít elpusztítani a rajta lévő kórokozókat. A vágódeszkákon is gyakran telepszik meg nagyobb mennyiségű baktérium – nem elég őket csak leöblíteni, alaposan sikáljuk át őket mosogatószerrel minden használat után.
A táskánkban tartott dolgok közül az egyik leginkább baktériumokkal teli dolog a telefonunk. Mivel gyakran magunkkal visszük a mosdóba, kitesszük az asztalra, illetve folyamatosan a kezünkben tartjuk, megszámlálhatatlan mennyiségű és fajtájú kórokozó lehet rajta. Ha nem akarjuk, hogy ez mind az arcunkra kerüljön, akkor érdemes rendszeresen áttörölgetni egy antibakteriális kendővel.
A bevásárlókocsik fogóját nagyon sokan érintették már előttünk, és az ő kezeikről rengeteg kórokozó került rájuk. Ugyanez a helyzet a tömegközlekedési járműveken található kapaszkodókkal, fogantyúkkal is. Ezért is fontos, hogy ha beérünk a munkahelyünkre vagy hazaérkezünk, az alapos kézmosás legyen az első dolgunk.
Forrás:karpatinfo.net
Tovább a cikkre »