A magyar női kézilabda-válogatott előtt jó esély kínálkozik egy szép eredmény elérésére, a célként meghatározott hat közé kerülésre a ma kezdődő és december 15-ig tartó magyar–osztrák–svájci közös rendezésű Európa-bajnokságon. Ez lesz a 16. női kontinenstorna, viszont az első, amelyen már 24 csapat vesz részt.
2020 januárjában derült ki, hogy Ausztriával és Svájccal együtt Magyarország rendezi a tornát. Eredetileg Budapest, Debrecen, Innsbruck és Bázel volt a négy helyszín, a magyar fővárost azonban tavaly márciusban Bécs váltotta. Debrecen két csoport küzdelmeinek – köztük a magyar válogatott négyesének –, illetve az egyik középdöntő-csoportnak ad otthont.
Arra, hogy Golovin Vlagyimir szövetségi kapitány olimpiai hatodik helyezett együttese továbblépjen az első körből, nagy az esély, ugyanis a kontinensviadalon újonc török válogatott mai, illetve az északmacedón együttes hétfői legyőzése is papírforma lenne. Az A-csoport legfontosabb találkozójának egyértelműen a svédek elleni szombati rangadó ígérkezik. A csoportkörből az első két helyezettek jutnak a középdöntőbe és viszik magukkal a szintén továbbjutott alakulat elleni eredményüket.
Középdöntőbe kerülés esetén a B-csoport (Montenegró, Románia, Szerbia, Csehország) és a C-csoport (Franciaország, Spanyolország, Lengyelország, Portugália) két továbbjutójával mérkőznek meg a magyarok, szintén Debrecenben. A lehetséges ellenfelek közül egyértelműen a világbajnok és olimpiai ezüstérmes francia a legerősebb.
Golovin Vlagyimir szövetségi kapitány elmondta, Bécsben akarják zárni a tornát, viszont elsősorban azt szeretné, hogy a szurkolók boldogan mehessenek haza. Hangsúlyozta, Észak-Macedónia és Törökország legyőzése kötelező, a Svédország elleni siker pedig „kulcskérdés”, hiszen a csoportelsőségről dönthet. Szerinte a középdöntőben a többi között Svédországgal, Montenegróval, Franciaországgal és Spanyolországgal szerepelnek majd azonos csoportban, és legalább három győzelemre lesz szükségük ahhoz, hogy a legjobb hat között végezzenek.
A magyar és a román válogatott programja: Magyarország–Törökország (ma, 19 óra), Románia–Csehország (péntek, 19 óra), Svédország–Magyarország (szombat, 19 óra), Montenegró–Románia (vasárnap, 19 óra), Észak-Macedónia–Magyarország (hétfő, 19 óra), Szerbia–Románia (kedd, 19 óra). A mérkőzéseket az M4 Sport, a Digi Sport és a Prima Sport élőben közvetíti.
Forrás:3szek.ro
Tovább a cikkre »