Amennyiben huzamosabb ideje küzd valaki alvási gondokkal, egy idő után már nem is veszi feltétlenül észre, ha nem alszik eleget. Az alábbi tünetek jelezhetik, hogy valamit tennünk kell.
Mivel az alváshiány hatással van az agyműködésre, kihat a kommunikációra is. Fáradtan egyre kevésbé tudunk választékosan fogalmazni hétköznapi beszélgetésekben, és az is megeshet, hogy egyes szavak egyszerűen nem jutnak eszünkbe, elménket pedig egyszerűen ködösnek érezzük – írja a Házipatika.com.
Még a legjobb természetű, legtürelmesebb embereknél is gyakori, hogy alváshiány esetén nagyon ingerlékennyé válnak, illetve jelentősen ingadozik a hangulatuk – gyakran egyik pillanatról a másikra.
Amint kigyógyulunk az egyik betegségből, szinte azonnal elkapunk valami mást? Az alváshiány az immunrendszerre is hatással van. Fáradtan tehát sokkal fogékonyabbak leszünk a fertőzésekre, valamint a már elkapott betegségekből is jóval lassabban épülünk fel a szokásosnál.
A csillapíthatatlan éhségérzet is jelezheti, hogy nem alszunk eleget. Ilyenkor lecsökken a szervezetben a leptin nevű hormon szintje (ez felel a jóllakottságért), az éhségért felelős gherliné pedig megemelkedik. Ráadásul jobban kívánjuk az édességet és a zsírosabb, tartalmas fogásokat – sokszor még a késő esti órákban is.
Alváshiányos állapotban a szex az egyik utolsó, amihez kedvünk van vagy amire gondolni tudunk. A férfiak szervezetében ilyenkor lecsökken a tesztoszteron szintje, ami szintén a libidó hanyatlásához vezet.
Pattanások, mitesszerek, feszülő, kiszáradó, szürkés színű bőr – már néhány napnyi elégtelen alvást után tapasztalni fogjuk, hogy arcunk állapota feltűnően leromlik.
Forrás:karpatinfo.net
Tovább a cikkre »