/Kérem a kedves olvasókat, hasonlítsák össze ezt a cikket azzal a legutóbbi, azelőtti és azelőtti üzenetekkel, amelyek David Kostelancziktól, “legfőbb” szövetségünk, az Egyesült Államok itteni megbízottjától érkezett/
A 16+1-es együttműködés és a kínai–magyar kapcsolatok magasabb szintre lendítése
Li Ko-csiang (Li Keqiang)
Öt évvel ezelőtt jártam már egyszer Magyarországon. Az itt tapasztalt mély történelmi és kulturális örökség, a gyönyörű természeti szépség, a vendégszerető nép mély és kellemes benyomást tett rám. Azóta is kiemelt figyelmet fordítok kapcsolataink fejlődésére. Mind a kínai, mind a magyar népre jellemző a felfedezés és az innováció csodálatos hagyománya. A magyar nemzet a feltalálók népeként ismert: eddig 14 magyar vagy magyar származású tudós nyerte el a Nobel-díjat.
Hamarosan hivatalos látogatásra érkezem Magyarországra, amely alkalommal részt veszek Kína és a kelet-közép-európai országok vezetőinek hatodik találkozóján. Fontos találkozó ez Kína és az említett országok együttműködésének (16+1-es együttműködés) ötödik évfordulóján. Nagy várakozással tekintek a mostani csúcstalálkozó és a látogatás elé.
Hszi Csin-ping (Xi Jinping) elnök úr idén májusban jelentette be a kínai–magyar kapcsolatok átfogó stratégiai partnerségi szintre emelését. Nagy bizalommal vagyok a kínai–magyar kapcsolatok és a kínai és a kelet-közép-európai országok közötti együttműködés fejlődésének kilátásai iránt.
2011 áprilisában sikerrel rendezték meg a Duna gyöngyszemeként ismert Budapesten az első kínai–kelet-közép-európai gazdasági fórumot. Ezzel vette kezdetét a Kína és a kelet-közép-európai országok általános baráti együttműködésének új szakasza, hiszen 2012-ben Kína és a 16 érintett ország a saját fejlődési jellemzője és a közös szükségletei alapján kéz a kézben hozott létre egy vadonatúj regionális együttműködési platformot, a 16+1-es együttműködést.
Az elmúlt öt évben ez az együttműködés fokozatosan bontakozott ki, a mechanizmus napról napra tökéletesedett, és minden téren jelentős előrelépést könyvelhetett el. A közös építés, a közös alkotás és a kölcsönös osztozás együttműködési koncepciója népszerűvé vált.Az utóbbi öt évben a kölcsönös politikai bizalom figyelemre méltóan elmélyült. Kína és a kelet-közép-európai országok közötti magas szintű látogatások gyakoriak. A két fél kitart az egyenlőségre és a kölcsönös tiszteletre alapuló bánásmód mellett, figyelünk egymás alapvető érdekeire, fő szempontjaira, és folyamatosan javítjuk az általános kapcsolatainkat.
Folytatás:
Forrás:lovasistvan.hu
Tovább a cikkre »