Nyitókép: nasezdravie.sk
A koronavírus-fertőzött páciensek többségének csak gyenge lefolyású COVID–19-e van, ezért nincs szükségük kórházi ellátásra. A többségük torokfájásra, hőemelkedésre és köhögésre panaszkodik. Dávid Ferko gyógyszerész az AGEL-hálózat sajtóhírében arra ad tanácsokat, hogy miként lehet ezeket a tüneteket természetes orvosságokkal csökkenteni.
Az inhalálás is sokat segít
Az otthoni kezelés alatt álló pácienseknek azt tanácsolják az orvosok, hogy elegendő folyadékot fogyasszanak.
„Ajánlatos hörgőteát fogyasztani vagy ásványvíz, illetve olyan forró víz felett inhalálni, amibe egy-két cseppnyi illóolajat cseppentünk (rozmaring, zsálya, szurokfű, ánizs, eukaliptusz). Ez a módszer közvetlenül ösztönzi a csillós epitélium (légutak belső felszíne) mozgását, ami a köpetet a vírussal együtt a felső légutak irányába tolja, így megakadályozza, hogy az alsó légutakat megtámadja meg a vírus”
– jelentette ki a gyógyszerész.
A köhögésre lándzsás útifű (Plantago lanceolata) és izlandi zuzmó (Certraria islandica) fogyasztását ajánlja.
„A szárított növényt öntsük le langyos vízzel, és 30 percig hagyjuk állni. Ezután kortyonként fogyasszuk“
– áll az ajánlásban.
Ha valaki nehéz légzéssel küzd vagy nyomást érez a mellkasában, akkor ajánlatos a mellkasát mentolos vagy más, hűtő hatású kenőccsel bekenni.
Hogyan erősítsük az immunrendszerünket?
A gyógyszerész szerint a vírusos betegségekkel szemben az immunoglükánokkal is lehet védeni az immunrendszerünket, mely a gombák közül elsősorban a laskagombában (Pleurototus ostreatus) található meg.
„Szintén hatásos a bíbor kasvirágból (Echinacea purpurea) nyert kivonat is, ami közvetlenül stimulálja az immunrendszert. Fontos, hogy a kivonatot 14 napnál tovább ne használjuk, mert akkor az ellentétes hatását váltjuk ki”
– figyelmeztetett Ferko.
A gyógyszerész szerint időközönként a fokföldi muskátli (Pelargonium sidoides) kivonatát is lehet használni, ami közvetlenül fokozza az interferonok szintézisét.
„Sok párbeszéd folyik a fekete bodza (Sambucus nigra) kedvező hatásáról is, ami kimutathatóan gátolja a vírus replikálódását, de hasonló hatással rendelkezik a cink is“
– tette hozzá.
Ezek a vitaminok védenek a vírusoktól
A gyógyszerész szerint megelőzésképpen a kvercetin, valamint C- és D-vitamin használata is hatásos, hiszen közvetlenül blokkolják a vírus ACE-receptorokra való rákötődését, amelyeken keresztül a sejtekbejutnak.
Szintén gyulladáscsökkentő hatása van a kurkumának, de a hársból készült teák is kiválóak, hiszen növeli az izzadást és javítja a fertőzéssel küzdő test védekezőképességét.
Webnoviny.sk/Körkép.sk
Forrás:korkep.sk
Tovább a cikkre »