A gömöri óvodások és családjaik megszólítása

A gömöri óvodások és családjaik megszólítása

A Rákóczi Szövetség iskolaválasztási kampányával az év minden időszakában igyekszik tenni azért, hogy majd a beiratkozási időszakban a Kárpát-medencében minél több család válasszon gyermekének magyar iskolát.

Mint arról beszámoltunk, a Rákóczi Szövetség szeretné, ha tavasszal minden magyarul beszélő, külhoni óvodás gyermeket magyar iskolába íratnának a szülei.

A Rákóczi Szövetség karácsonyi csomagjai (Fotó: Gecse Attila/Felvidék.ma)

A Rákóczi Szövetség a gömöri régióba is elküldte karácsonyi ajándékát, ami minden magyarul beszélő óvodás részére egy szép mesekönyv és egy tábla csokoládé.

A könyv tartalmazza Csáky Csongor elnök úr levelét és az óvodások szüleiknek szóló, magyar iskolaválasztásra bátorító üzenetet.

A rimaszombati és vidékéhez tartozó óvodák vezetői számára központi átadóünnepséget szervezett a Rákóczi Szövetség Gömörben Polgári Társulás és a Szövetség a Közös Célokért rimaszombati területi irodája december 4-én.

Az óvodák és önkormányzatok képviselőit tájékoztatták a beiratkozási programról, a pályázati lehetőségekről, a karácsonyi pályázat eredményéről. Hajnovics Gabriella a várgedei óvodából beszámolt a legutóbbi sátoraljaújhelyi óvónők és tanítók találkozójáról. A jó hangulatról a hanvai Thomasz Band Zenekar gondoskodott.

Hírdetés

A Thomas Band Zenekar a Csillagházban (Fotó: Gecse Attila/Felvidék.ma)

A gömöri térséghez 27 óvoda tartozik, amelyet több mint 680 magyarul beszélő kisgyermek látogat.  Részükre és szüleiknek az óvónők továbbítják az itt átvett ajándékot.

A Magyar Iskolaválasztási Program ajándékozási része az adventi időszakban a Kárpát-medencében összesen több mint 20 000 magyarul beszélő óvodást ér el.

Az ajándékkal olyan üzeneteket és érveket is közvetítenek, amelyek a szülőket a magyar iskolák választására ösztönzik.

A Rákóczi Szövetség által megfogalmazott 12 érv a magyar iskolaválasztás mellett a következő:

Anyanyelvi oktatás előnyei: Az anyanyelven történő tanulás elősegíti a gyermek szellemi fejlődését és stabil alapot biztosít az önazonosság kialakításában.Erősebb identitástudat: A magyar iskolában tanuló gyermekek könnyebben megőrzik nemzeti identitásukat és kulturális örökségüket.Közösségépítés: A magyar iskola egy erős közösségi hátteret biztosít, ahol a gyermekek közös értékeket és hagyományokat ápolhatnak.Kétnyelvűség előnyei: A magyar iskolák kétnyelvű környezetet biztosítanak, amely gazdagítja a gyermek nyelvi és szellemi képességeit.Egyedi tananyag: A magyar iskolák tananyaga külön figyelmet fordít a magyar történelemre, irodalomra és kultúrára.Kiváló oktatási eredmények: A statisztikák azt mutatják, hogy a magyar iskolákban tanuló diákok kiemelkedő tanulmányi eredményeket érnek el.Értékes továbbtanulási lehetőségek: A magyar nyelvű oktatás lehetőséget nyújt a későbbi továbbtanulásra magyarországi és más nemzetközi egyetemeken is.Magyar kapcsolatrendszer kialakítása: A magyar iskolában végzett diákok értékes kapcsolati hálót építhetnek ki a magyar közösségen belül.Hagyományőrzés: A magyar iskola aktívan ápolja a helyi és nemzeti hagyományokat, ünnepeket és szokásokat.Támogatások elérhetősége: A magyar iskolák tanulói és családjaik rendszeresen részesülhetnek különféle támogatásokban és ösztöndíjakban.Szülők közössége: A magyar iskolák közösségei erős kapcsolatot építenek a szülők között is, ami segíti a közösségi életet.Hosszú távú előnyök: A magyar iskolában megszerzett ismeretek és kapcsolatok hosszú távon is pozitív hatással vannak a gyermek életére.

Ezen érvrendszer célja, hogy megerősítse a szülőkben a magyar iskolák választásának fontosságát és előnyeit.

(HE/Felvidék.ma)


Forrás:felvidek.ma
Tovább a cikkre »