A cseh uniós elnökség szerint Magyarország veszélyezteti az EU “globális vezető szerepét” genderkérdésben

A cseh uniós elnökség szerint Magyarország veszélyezteti az EU “globális vezető szerepét” genderkérdésben

A Politico brüsszeli hírportál szerint az EU soros elnökségét ellátó Csehország levélben fordult a tagállamokhoz, amelyben arra figyelmeztet, hogy fennáll a veszélye, hogy az egyik tagállam delegációja transzgender-ellenes álláspontja alááshatja az EU “globális vezető szerepét genderügyekben”. Két neve elhallgatását kérő uniós diplomata szerint a levél Magyarországra utal.

A brüsszeli lap úgy tudja, hogy szerdán a tagállami uniós nagykövetek “egyértelmű többsége” azt akarta, hogy a COP15 ENSZ biológiai diverzitásról szóló montreali tárgyalásán az EU szorgalmazzon “inkluzív nyelvezetet”, támogatva, hogy a találkozó nyilatkozatában “minden nemre”, valamint a “nőkre és lányokra a maguk sokféleségében” hivatkozzanak. Ezek a hivatkozások a szorgalmazók szerint “kiszélesítik a gender definícióját a férfi-nő bináris szereposztáson túl, hogy elismerjék az identitások széles skáláját”.

A Politico értesülései szerint a magyar uniós nagykövet jelezte, számára elfogadhatatlan egy ilyen nyelvezet érvényre juttatása.

Hírdetés

A csehek körlevele arról értekezik, hogy az “EU elvi globális vezető szerepe forog kockán” a gender kérdésében, és arra apellált, hogy a “nemek közötti egyenlőség legerősebb szószólájank nem szabad hallhatnia erről a kérdésről Montrealban.”

Ahogy megszokhattuk, erős túlzás, hogy csak Magyarország vonakodott volna az EU “globális vezető genderszerepét” kétségbe vonni, mert például Bulgária is jelezte, hogy a transzgender nyelvezet érvényre juttatása számára is súlyos alkotmányos aggályokat vet föl.

Ahogy egyébként a cikkből az is kiderül, hogy 13 ország szorgalmazza a transzgender nyelvezetet, amelyek vélhetően lakosságszámban meghaladják a fennmaradó 14 ország súlyát, de azért ezt túlzás “egyértelmű többségként” bemutatni.

Körkép.sk


Forrás:korkep.sk
Tovább a cikkre »