Az ALAPTÖRVÉNY szerint 1944. március 19. – 1990. május 2. közötti időszak nem számít bele a múltunkba.
Isten választott népének a történetébe sem számít bele a babilóniai fogság. A babilóniai fogságból való szabaduláskor nem mindenki akart szívesen visszatérni Jeruzsálembe, Júdába. Egyesek szerint a babilóniai fogság egészében nem is volt rossz, nem volt olyan rossz, mint az egyiptomi fogság.
1955.június 30-án , Eisenhower elnök sajtótájékoztatót tartott. Az eseményről az „Amerika hangja” rádió számolt be.
Eisenhower elnök kijelentette, hogy arról szó se lehet, hogy Amerika rabnépek felszabadításáért háborút indítson.
A kor ismertéhez hozzátartozik, hogy a FORRADALOM győzelmére, a hatalom fegyveres erővel történő megdöntésére nem volt esély. A FORRADALOM és az ÖNMÉRSÉKLÉS legtöbbször egymást kizárja, a nagytöbbség a szabadság szeretetéből kiindulva az önfenntartásán kívánt javítani. Város és a vidék, munkás és paraszt egyaránt.
1956-ban tizennyolc éves voltam, most már túl a nyolcvanon.
A FIDESZ-KDNP jóvoltából 35 évet fiatalodtam. Sajnos a busz vezetője nem veszi észre, nem kéri a jegyet.
Szakmai meggyőződésem okán sohasem kellett félnem, hogy elveszítem az állásomat, 1992-ig. 1992-ben telek szomszédok érkezetek az Iskola utcába a Magyar Villamos Művek Tröszt élére.
Az MVMT vezérigazgatói helyettes székébe 1992-ben Járosi Márton kerül. Járosi 1990-ben Járossy Márton néven felvételt nyer a KDNP – ba.
Az MVMT vezérének székébe Halz József, a Rákóczi Szövetség elnöke kerül.
Halz és Járosi telek szomszédok.
Juhos László, Rákóczi Szövetség, alapító tagja az utcára.
Negyvenévi munkaviszony után Juhos az egyetlen nyugdíjasa az MVM-nek , aki nem részesül villany kedvezményben a pártállamban nem volt telke. (J.L.)
Forrás:realzoldek.hu
Tovább a cikkre »