Rendhagyó módon hódítaná meg a Tiltott Csíki Sör a magyar piacot

Rendhagyó módon hódítaná meg a Tiltott Csíki Sör a magyar piacot

Ingyenes magyarországi házhozszállítással tenné minden sörkedvelő számára könnyen elérhetővé saját termékeit a Csíki Sör Manufaktúra tulajdonosa, Lénárd András, mivel a javarészt külföldi multik kezében lévő diszkontláncok szinte lehetetlenné teszik a megjelenést a polcaikon. A székelyföldi vállalkozó a hirado.hu-nak nyilatkozva elmondta, hogy a legtöbb ilyen vállalat irreális haszonkulcsokkal próbálja értékesíteni a Tiltott Csíki Sört, ami így versenyképtelenné válik a hasonló kategóriájú sörökkel szemben.

A barátságtalan piaci környezet kapcsán példaként hozta fel, hogy az egyik nagy lánc franchise-üzleteiben tapasztalható kiemelkedő eredmények ellenére a cég központja „nem releváns termékként” jellemezte a Tiltott Csíki Sört. Lénárd András elmondása szerint mindezek ellenére az eladások így is viszonylag jónak mondhatók a bevásárlóközpontokban.

Emlékeztetett: a vendéglátóhelyeken való megjelenés hasonló nehézségekbe ütközik, hiszen a nagy forgalmazók képesek akár több millió forintot is fizetni csak azért, hogy kizárólag az ő söreik szerepeljenek a kínálatban.

A Csíki Sör Manufaktúra többek között azért is döntött a házhozszállítás bevezetése mellett, mert nem akarják elfogadni a legnagyobb piaci szereplők által diktált szabályokat. A vállalat az elmúlt egy évben 5 logisztikai központot létesített Magyarország-szerte, és a csíkszentsimoni üzemben véghezvitt kapacitásbővítéssel együtt mintegy 15 millió eurót fektetett be, így biztosítva a folyamatos termelést és sörellátást.

Erre vélhetően nagy szükség is lesz, hiszen a napokban indult el a házhozszállítási szolgáltatásuk. A legkisebb rendelhető egység egy rekesz, melyben 20 sör található. Egy üveg 279 forintot kóstál. A használt üvegeket a fogyasztók akár a futároknál is visszaválthatják, amivel jól is járnak, hiszen ezeket beszámítják az árba. Az internetes felület mellett, a műfajban rendhagyó módon, 12 órás telefonos ügyfélszolgálat is várja a sörkedvelők hívását. Az eddigi megrendelések alapján visszaigazolódni látszik ez az újítás. A vásárlók több mint harmada telefonon adta le rendelését.

Lénárd András azt is elmondta portálunknak, hogy heteken belül új termékkel rukkolnak piacra: egy csökkentett alkoholtartalmú, 4%-os sörrel. A jelenlegi termékek ugyanis legalább 6%-os alkoholtartalommal rendelkeznek, ami számos fogyasztó számára túl erősnek bizonyult.

Hírdetés

A kárpát-medencei sörkészítés első írásos emlékei egészen a 12. századig nyúlnak vissza. A középkori feljegyzések tanúságai szerint ekkoriban csaknem minden jelentősebb városban főztek sört.

A csíki sörfőzés első írásos említése 1548-ból származik, Antonio Possevino della Compagnia di Gesů jezsuita szerzetes Transilvania című, 1584-ben megjelent munkájában található: „Mindezek (a Csíkban élő papok – a szerk.) a részegségre adván magukat, ahol a rendes ital a sörre szorítkozik, olyan tudatlanok, hogy még a nevüket sem tudják helyesen leírni.”

Szőcs János történész egy 1659-es feljegyzést talált: „En, Cik Szeki Menash(a)ghi mester Szent mihali miclos diak főztem vala szert és az Kadbol megh rezegetet(t)e(m) vala okos Ferenczet és Szebeni Petert.”

A 18. század kezdetén három sörfőzőt említettek név szerint az adóösszeírások, de ez időben vették lajstromba a csíksomlyói kolostor sörfőzdéjének kellékeit is. Pár évtizeddel később a helyi hatóságok külön rendelkezést bocsátottak ki a sörfőzdékről és a sör árának limitálásáról.

A 19. századtól kezdve egyre inkább kezdett elterjedni a sörkultúra, és nagyobb üzemek is létesültek. A híres Czell-féle sörgyárat végül a második világháború végén államosították.

A régi hagyományok 2014-ben elevenednek meg ismét, amikor Csíkszentsimonban a Sapientia Erdélyi Magyar Tudományegyetem és egy helyi sörfőző mester a régi receptek alapján elkezdik főzni az Igazi Csíki Sört. A bajor tisztasági recept betartásával, a modern kémiai összetevők nélküli Csíki Sör a hagyományok méltó követője.

Hirado.hu


Forrás:erdely.ma
Tovább a cikkre »