Semmit nem tudnak lefoglalni a rezsicsökkentő mestertől, hisz papíron még egy csíkos gatyája sincs szegénynek

Semmit nem tudnak lefoglalni a rezsicsökkentő mestertől, hisz papíron még egy csíkos gatyája sincs szegénynek

Visszakapta autóflottáját Galambos Lajos. A rendőrség persze nem jószántából adta vissza az áramlopással és vesztegetéssel meggyanúsított trombitás több tízmillió forintot érő autóit, egyszerűen nem volt más választása.

A Q7-es Audi, a Q5-ös Audi, és a Volkswagen Beetle összértéke egyébként megfelel annak az összegnek, amit az ELMŰ a házaspártól követel, vagyis nagyjából 30 millió forint. A legértékesebb darab a Q7-es terepjáró még szinte új, egyéves sincs.

Az autókat azért kellett visszaadni, mert nem Galambos nevén voltak. A zenész állítása szerint "csak bérelte őket", de – mint a Blikk megtudta -, "Lagzi Lajcsinak" tulajdonképpen semmije nincs.

A Boglárka Lakóparkról már korábban kiderült, hogy nem az ő nevén van, ahogy a boldogasszonypusztai hatalmas birtok sem.

Galambos Lajos kitűnő üzletember. Ismerősei szerint amihez nyúl, az pénzzé változik. Letartóztatása óta a hatóságok igyekeztek minden hozzá köthető vagyonelemet feltérképezni, de nem jártak sok sikerrel. Az ingatlanok kivétel nélkül cégek tulajdonában vannak – van közöttük offshore hátterű is -, így esély sincs ezeken keresztül behajtani a tartozást a "rezsicsökkentőn".

Hírdetés


Még egy csíkos gatyája sincs szegénynek – ha így folytatja, csíkos ruhája sem lesz

De nemcsak a szép autók visszaszolgáltatása történt meg, hanem az is, hogy újra van áram "Lajcsiéknál". Azt ugyanis az ügy kirobbanása után kikapcsolták, és aggregátorral fejlesztettek elektromosságot a birtokon. Nemrégiben azonban leült tárgyalni a zenész jogi képviselője és a kárt szenvedett szolgáltatók.

– Mindkét hírt meg tudom erősíteni. Az autók visszaszolgáltatása természetes, hiszen azok nem képezik ügyfelem tulajdonát. A szolgáltatókkal történt egyeztetések után pedig új mérőállomásokat telepítettek, és megint van áram, gáz és víz a birtokon – mondta Fröhlich Krisztián védőügyvéd, aki hozzátette: az ingatlanok zár alá vétele azért nem merült fel, mert ahhoz a szolgáltatóknak polgári igényüket kellett volna benyújtaniuk, de ezt nem tették meg a nemrégiben történt megállapodások miatt.

(Blikk nyomán)


Forrás:kuruc.info
Tovább a cikkre »