A többféle antibiotikumnak ellenálló Staphylococcus aureus baktérium elpusztítására alkalmas új anyagot, a világ első organikus antimikrobiális szerét fejlesztették ki ausztrál kutatók.
A lenmagolajból nyert szer hatékonyságát független tesztek is megerősítették.
A Staphylococcus aureus baktérium okozta fertőzés 1621 embert juttatott kórházba Ausztráliában 2013–2014 folyamán. A véráramot megtámadó betegséggel megfertőződött személyek nagyjából 20 százaléka harminc napon belül meghal.
Tisztálkodószerekbe is kerülhet a koncentrátum
Az omega-3 zsírsavak közé tartozó alfa-linolénsavban gazdag lenmagolaj fogyasztása jótékonyan hat az egészségre, egyebek közt csökkenti a szívbetegség kockázatát és segít megelőzni a rákos megbetegedések kialakulását.
Az új szert a Kayban startup vállalkozás és az ausztrál kormány tudományos ügynöksége (CSIRO) fejlesztette ki a „szupermagban” lévő alfa-linolénsav kinyerésével és izolálásával – olvasható a CSIRO portálján.
Az alfalinolénsav-koncentrátum tömeggyártását a CSIRO Victoria állambeli részlege, a Boron Molecular fogja végezni.
A Kayban azt reméli, hogy egy melbourne-i gyártó közreműködésével hamarosan egy sor tisztálkodószerbe belekerülhet a koncentrátum, ami segítheti megállítani a baktériumfertőzés terjedését.
Forrás:mno.hu
Tovább a cikkre »