Egy nemzetközi szakemberekből álló tudóscsapat szokatlan termikus jelenséget figyelt meg a gízai piramisoknál.
Egy nemzetközi építész-tudós csapat termikus anomáliát figyelt meg gízai piramisok belsejében – olvasható a BBC-n. A szakemberek által használt hőkamerák a szokottnál magasabb hőmérsékletet észleltek három szomszédos kőben a Kheopsz-piramis (Gízai nagy piramis) alján. Az egyiptomi műemlékvédelmi hivatal illetékese szerint az anomáliát belső légáramlat vagy eltérő építőanyag használata, esetleg a piramison belüli üres terület okozhatta.
Az egyiptomi, francia, kanadai és japán szakemberekből álló tudóscsoport két időpontban végzett hőtérképes állapotfelmérő vizsgálatot. Akkor, amikor a nap kívülről felmelegíti a mészkőszerkezetet, valamint napnyugtakor, amikor lehűlnek. Az egyiptomi műemlékvédelmi minisztérium közleményében kifejtette, hogy az anomáliák megmagyarázására számos hipotézis lehetséges, például üregek vagy belső légáramlat jelenléte.
Az alsó mészkősorban érdekes jelenségre figyeltek fel a kutatók Fotó: Patrick Hertzog / Europress/AFP
„Különösen lenyűgöző anomáliára bukkantak a Kheopsz-piramis keleti oldalának földszintjén. A piramis köveinek alsó sora teljesen egységes képet mutatott, aztán most kiderült, hogy van egy képződésbeli különbség” – mondta Mamduh ad-Damati műemlékvédelmi miniszter.
A tudósok más termikus rendellenességet is találtak már a Gízai nagy piramis felső felében. Kheopsz, Kheprén és Mükerinosz piramisainak szerkezeti vizsgálata október 25-én kezdődött, és év végéig folytatódik. Szakértők rejtett kamrákat is keresnek a piramison belül.
Forrás:mno.hu
Tovább a cikkre »