A magyar kormány a nemzetállamok megtartása mellett foglal állást, mert az jelent egy erős Európát – hangsúlyozta Tuzson Bence, a Miniszterelnöki Kabinetiroda kommunikációért felelős államtitkára kedd reggel az M1 aktuális csatornán.
Mint kifejtette: Európában jelenleg két nézet van. Az egyik szerint az erős nemzetállamok erős szövetsége jelent egy erős Európát. A másik álláspont az európai embert tekinti példaképnek, amelyben feloldódik a „német, az osztrák, a magyar, a francia, és egy európai ember jön létre”. Ez az európai baloldal koncepciója, ezt a magyar kormány nem támogatja – emelte ki.
Tuzson Bence azt mondta: „Magyarország egy vihar előtti csendben van”. Jelenleg a migrációs útvonalak elkerülik Magyarországot, de nem tudni, mi lesz akkor, ha a szlovén határon is megtörténik a lezárás, ezért fenn kell tartani a védelmi rendszert a déli határszakaszon. Az európai szolidaritás abban áll, hogy közösen védjük meg Európa határait – emelte ki az államtitkár, aki szerint erre jó példát adnak a visegrádi országok (Csehország, Lengyelország, Szlovákia, Magyarország). Ezzel együtt kiemelte: a schengeni rendszer egyik legnagyobb vívmánya a határok szabad átjárhatósága. Ennek előnyét viszont Tuzson Bence szerint csak egységes fellépéssel lehet megőrizni.
Az államtitkár kitért arra is, hogy az európai uniós javaslat szerint „betelepítésről beszélünk”. Az Európai Unió ránk akar erőltetni egy olyan kvótarendszert, amelyben Magyarországnak évente nagyjából 13-15 ezer embert kellene befogadnia, s ebben még nincs benne a családegyesítés – emelte ki Tuzson Bence, aki szerint ennek nyomán civilizációs, kulturális szempontból is megváltozna az ország. Ez a szociális és az oktatási rendszerre nézve és biztonságpolitikai szempontból is számos kihívást jelentene Magyarország számára – fejtette ki.
Télen sem fog enyhülni a migrációs nyomás
A Migrációkutató Intézet szakértője szerint az időjárás nem tényező az illegális bevándorlók tömegei számára, így a közelgő tél ellenére sem enyhül a migrációs nyomás. Speidl Bianka az M1 kedd reggeli műsorfolyamában azt mondta: a lehűlés sem befolyásolja azokat, akik háborús övezetből jönnek. Folyamatosan próbálkozni fognak, hogy nyomást gyakoroljanak a határoknál. Jelenleg nincs olyan erő, amely visszatarthatja az embereket – jegyezte meg.
A szakértő felhívta a figyelmet arra is, hogy az érkező migránsok azért jelenthetnek problémát Európa számára, mert többen – nemcsak a vallásuk, hanem a szociális helyzetük miatt – eleve marginalizált helyzetbe kerülnek. Az első generációs bevándorlókban jobban megvan az alkalmazkodási készség, a harmadik generációs érkezők már inkább a hiányokat veszik észre – mondta a szakértő.
Forrás:mno.hu
Tovább a cikkre »