Amint a Perzsa-öböl emberi életre alkalmatlanná válik, beköszönt a klímamenekültek kora

Egész rémisztő, igaz sok mindent megmagyarázó tudományos tanulmány jelent meg a napokban az Egyesült Államokban. A klímaváltozás extrém következményeit vizsgálta, különösképp a Perzsa-öböl országait kutatva. A kutatók szerint a térség néhány évtized múlva, maximum a századfordulóig, az emberi életre alkalmatlanná válik/válhat.
 

Hírdetés

Ahhoz, hogy itt alakuljon ki a világ első ilyen pontja, azt több tényező is elősegíti.
 
Egyrészt, a hazánkban is tapasztalható időjárási anomáliák, amelyek egy globális folyamat részei, a Perzsa-öbölben komoly szárazságot okoznak (emlékezetes, hogy a szíriai polgárháborút is egy 3 éves aszály előzött meg), másrészt hozzájárul ehhez a terület specifikuma is.
 
Ahhoz, hogy a térség alkalmatlanná váljon az emberi életre két tényezőnek kell egyszerre, hosszútávon teljesülnie; a magas páratartalom (50 százaléknál magasabb), illetve a magas hőmérséklet (35 Celsius-fonál melegebb) együttes hatása komoly kihívás elé állítja az emberi szervezetet.
 
Vörös-tengerből származó pára, illetve a szikrázó kék ég ebben az esetben olyan katalizátorként működnek, amelyek egy újabb népvándorlást indíthatnak el, a nem is túl távoli jövőben.
 
S talán meglepőnek hangzik, de már az idén is produkálta már az időjárás ezt az együttállást a Perzsa-öbölben…


Forrás:alfahir.hu
Tovább a cikkre »