Az amerikai nagykövet szerint a továbbiakban is alkalmazhatják a kitiltást mint eszközt a korrupció elleni harcban.
Nagyköveti felkérésekor tudta, hogy fontos helyre érkezik és bonyolult ügyekkel is foglalkoznia kell – mondta az Origónak adott interjújában az Egyesült Államok budapesti nagykövete. „Megértjük, hogy Magyarországnak szuverén államként joga van megvédeni a határait” – jelentette ki Colleen Bell, aki nem tárgyalt a menekültkérdésről Orbán Viktor miniszterelnökkel személyesen, viszont több kormánytaggal igen, köztük Szijjártó Péter külgazdasági és külügyminiszterrel. Technikai segítséget és információt ajánlott a kormánynak, hogy könnyebben meg tudjon birkózni a logisztikai és humanitárius nehézségekkel, emellett közvetlen segítséget nyújtottak a civilszervezeteknek.
Nem segít a menekültellenes retorika
„Az Egyesült Államok nincs abban a helyzetben, hogy megoldást kínáljon, a menekültek és migránsok emberi jogainak betartásáért viszont közbenjárhatunk” – tette hozzá az egykori tévéproducer, aki szerint a menekültellenes retorika egyáltalán nem segít a helyzeten. Colleen Bell úgy véli, hogy ez a retorika nem a magyar emberek többségét képviseli. Elismerte, hogy a nemzetközi médiában egyoldalú tudósítások jelentek meg Magyarországról, szerinte ezt a segítő civilek képével lehetne ellensúlyozni.
Lehetnek még kitiltások
„A jövőben is készek vagyunk eszközként használni a kitiltást, ha elegendő bizonyíték gyűlik össze a korrupciós tevékenységre” – ezt már arra a kérdésre válaszolva mondta, hogy javulhatnak-e az amerikai–magyar kapcsolatok Vida Ildikó NAV-elnök lemondása után. Szerinte a már Magyarországon lévő cégek elégedettek, de „néhány jelenlegi és jövőbeni befektetőtől viszont azt hallom, hogy szeretnének kiszámíthatóságot és állandóságot a piacon. Kiegyensúlyozott játékszabályokat akarnak.”
Végezetül elárulta: már az érkezését követő első napon otthon érezte magát Magyarországon.
Forrás:mno.hu
Tovább a cikkre »