Egymást fenyegetik a bevándorlók Németországban

Egymást fenyegetik a bevándorlók Németországban

Németországban mind gyakrabban fenyegetik konzervatív muzulmánok és iszlamisták a keresztényeket és a jazidi vallás híveit a menedékkérőket befogadó szállásokon, és vallási szervezetek képviselői az erőszak elharapózásának veszélyére figyelmeztetnek – írta a Welt am Sonntag című vasárnapi lap.

„Nagyon sok beszámolót ismerek keresztény menekülteket érő támadásokról, és ezek csak a jéghegy csúcsát jelentik”

Hírdetés

– mondta a lapnak Simon Jacob, a keleti keresztény egyházak németországi központi tanácsának (ZOCD) vezetőségi tagja, aki szerint rövid távon csak úgy lehet kezelni a problémát, ha a különböző vallások híveit egymástól elkülönítve helyezik el.
 
Hans-Peter Friedrich volt belügyminiszter, a bajor konzervatív CSU egyik igen tekintélyes parlamenti (Bundestag) képviselője hozzátette: szomorú fejlemény, de szembe kell nézni azzal, hogy
 
csak származási régiók szerint elkülönítve lehet biztonságosan elhelyezni a menedékkérőket.
 
Hangsúlyozta, hogy a muzulmán menedékkérőktől meg kell követelni a német jogrend és kultúra tiszteletét. Ezt az ügyet nem szabad „defenzív” hozzáállással megközelíteni, hanem „kezdettől fogva világossá kell tenni, hogy következetesen érvényesítjük szabad jogállamunk szabályait” – tette hozzá.
 
Volker Kauder, a CDU/CSU pártszövetség parlamenti frakcióvezetője hangsúlyozta, hogy a németországi muzulmán szervezeteknek el kell határolódniuk a keresztények elleni támadásoktól.
 
Az ellenzéki Zöldek társelnöke, Cem Ödzemir kijelentette:

„az iszlám Németország része, de az iszlamizmusnak nincs helye”.

Nem szabad megengedni, hogy a tolerancia gyengeségnek tűnjön, és bárki is visszaéljen vele – mondta a politikus.
 
Egyelőre a 16 tartomány közül csak Türingiában igyekeznek elkülönítve elhelyezni menedékkérőket, de a válogatási szempont nem a vallás, hanem az állampolgárság. A vallási alapú elkülönítés a szociáldemokrata párttól (SPD) balra álló Baloldal és a Zöldek alkotta tartományi kormány szerint nem célravezető, és éppen a vallási meggyőződésüket intenzíven megélő muzulmánoknak kellene leginkább minél gyorsabban hozzászokniuk az együttéléshez más vallású emberekkel.


Forrás:alfahir.hu
Tovább a cikkre »