1956. november negyedikén kezdődött – a forradalmunk eltiprására beindított -, szovjet katonai agresszió! A hatalmas túlerővel rendelkező agresszorok óriási károkat okoztak Hazánknak: lakóházak, középületek, közművek, úthálózatok és vasutak pusztítását (rongálását), nekik „köszönhető”, hogy közel 300 ezer ember menekült ki az országból (beszámítva a Kádár éra disszidenseit), illetve a Kádár féle bábkormány hatalmának megszilárdítása és a példátlan nagyságrendű megtorlás következményei. A szovjet agresszió tényét az egész világ elismerte, sőt maga Jelcin elnök 1992-ben, a Parlamentünkben megkövette a magyar népet.
Az agresszió tényének elismerését nem követte kártérítés! Egyetlenegy magyar kormány sem tette szóvá ezt a kérdést nemzetközi szervezetek vagy/és a szovjet utódállam(ok) felé. Ez a magatartás Kádár részéről még érthető (de nem elfogadható) volt, hiszen vazallusi helyzetében nem kérhetett kárpótlást „hűbérelvtársaitól”. Ugyanakkor,- a rendszerváltozás utáni elnökök és kormányfők magatartására nem találunk magyarázatot…
Justitia Bizottságunk részletesen vizsgálta és feldolgozta az agresszió történetét, a kártérítés alapjául szolgálható anyagi, erkölcsi és személyi veszteségek mértékét, majd továbbította az ILLETÉKESEK felé, de választ sehonnan sem kapott!
Most,- az 58. évforduló apropójából, ismételten emlékeztetjük az ILLETÉKESEKET és a Tisztelt Olvasókat nemzetünk gyásznapjára és az ’56-os történelmi eseményekre. Emlékezzünk arra is, hogy az első és a második világháborúban agresszornak minősített hazánkat nagy összegű kártérítésre kötelezték, ezért bízunk abban, hogy a nemzetközi jog és törvények alapján, nem az agressziót elkövető államok területének és népességének mennyiségi mutatói határozzák meg a jóvátételi kötelezettségüket.
A fenti linken és a csatolmányban egyaránt olvasható a Justitia Bizottság részletes tanulmánya, az agressziót elkövető jóvátételi kötelezettségének igazolására.
/Prof. Dr. Bokor Imre/
MJB elnök
Nemzeti InternetFigyelő (NIF)
Forrás:internetfigyelo.wordpress.com
Tovább a cikkre »