Korszerűsítik és bővítik a somorjai Štefánik gimnázium épületét

Korszerűsítik és bővítik a somorjai Štefánik gimnázium épületét Kulcsár Péter2026. 08. 11., k – 08:43

Bővíti a M. R. Štefánik alapiskola és gimnázium épületét a Nagyszombat Megyei Hivatal. A beruházás kétmillió euróba kerül, és a népességnövekedés, valamint a szlovák nyelvű oktatás iránti növekvő érdeklődésre miatt döntött a megye a dunaszerdahelyi járásbeli város tanintézményének korszerűsítése és bővítése mellett – tájékoztatta a TASR hírügynökséget Peter Kováčik, a megyei hivatal szóvivője.

„A megyei fenntartású gimnázium épületében nyitottuk meg az alapiskolát, és fokozatosan a tanulók létszámához igazítjuk a kapacitást. Tavaly korszerűsítettük a konyhát és a számítástechnikai tantermet, bővítettük a tornatermet, valamint két további tantermet és egy műhelyt alakítottunk ki. Most új épületek kialakításával folytatjuk a bővítést, ennek köszönhetően körülbelül 130 fővel nő a kapacitás”

Hírdetés

– mondta Jozef Viskupič megyeelnök.

Új emeletet építenek, az emeleten öt, 24-30 férőhelyes tanterem, egy iroda és mellékhelyiségek lesznek. A fűtést hőszivattyúkkal oldják meg, két épület homlokzatát szigetelik, külső tűzlépcsőt és egy földalatti tűzoltótartályt is kialakítanak.

A iskolaépület akadálymentes lesz, liftet szerelnek be, az bejárathoz rámpát építenek. Az iskola közbeszerzést írt ki a kivitelezőre, az ajánlatokat augusztus 19-ig várják.


Forrás:ujszo.com
Tovább a cikkre »