Vádemelést javasoltak két férfi ellen egy 2011-es galántai maffialeszámolás ügyében Kulcsár Péter2026. 07. 24., p – 12:41
A rendőrség vádemelést javasolt két férfi ellen egy 2011-ben elkövetett, előre kitervelt gyilkosság ügyében. A gyanú szerint az elkövetők egy nappal azután ölték meg áldozatukat, hogy kirabolták egy galántai bankfiók trezorhelyiségét.
„A nyomozás eredményei szerint a vádlottak egy szervezett bűnözői csoport további tagjaival együtt 2011. február 11-én feltörték a galántai bankfiók trezorhelyiségét. A széfekből eltulajdonították azok tartalmát, majd tüzet okoztak, amely robbanáshoz vezetett. A teljes kár meghaladta a 2,1 millió eurót” – közölte Lea Vilhanová, az Országos Rendőr-főkapitányság szóvivője.
A nyomozás szerint az egyik széfben 800 ezer euró volt, amely az áldozaté lehetett. A férfi ezt követően követelte a pénz visszafizetését, valamint további kétmillió eurós büntetést is kiszabott volna a rablókra.
„A csoport ezért dönthetett az eltávolításáról. 2011. február 12-én az egyik gyanúsított vezette azt a járművet, amelyet a támadás során használtak, míg a másik férfi gépkarabélyból több lövést adott le az áldozat autójára. A sértett a lőtt sérülések következtében a helyszínen életét vesztette” – tette hozzá a szóvivő.
A két férfi ellen különösen súlyos bűncselekmény, szervezett csoport által elkövetett előre kitervelt emberölés, továbbá lopás és idegen vagyon megrongálása miatt folyik büntetőeljárás. A vádemelésről és a további eljárási lépésekről az ügyész dönt.
A rendőrség szerint rendkívül összetett ügyről van szó, amelynek lezárását nehezítette, hogy mindkét gyanúsított Ausztriában töltötte büntetését, nem egyeztek bele a Szlovákiának történő kiadatásukba, valamint jelenlétüket nemzetközi igazságügyi együttműködés keretében kellett biztosítani.
„Az akadályok leküzdése után lehetőség nyílt a bizonyítás teljes körű folytatására. Miután a gyanúsítottak Szlovákiában jelen voltak, a nyomozó a döntő bizonyítékokat az ő részvételükkel, a védelemhez való jog teljes tiszteletben tartásával szerezte be” – mondta Vilhanová.
A nyomozó ezt követően számos további eljárási cselekményt hajtott végre, amelyek eredményeit külön-külön és összefüggéseikben is értékelte. Ezek alapján állt össze az a bizonyítéklánc, amely lehetővé tette a nyomozás lezárását és a vádemelési javaslat benyújtását.
Forrás:ujszo.com
Tovább a cikkre »


