A felénél jár a közlekedésbiztonsági akció.
Félidejéhez ért az a fővárosi tízhetes közlekedésbiztonsági kampány, amelyet a vakáció kezdetével hirdetett meg a Budapesti Rendőr-főkapitányság (BRFK) és a Budapesti Közlekedési Központ (BKK); szerdán a Margitszigetnél tartottak ellenőrzést a rendőrök.
Soós Zoltán, a BRFK Közlekedésrendészeti Főosztályának kiemelt főelőadója a helyszínen újságíróknak arról beszélt, hogy a kampány során, a BKK-val közösen kijelölt helyszíneken,
még öt héten keresztül tartanak ellenőrzéseket,
amelyek során nyomatékosítják, hogy a felnőtteknek fokozottabban kell figyelniük a gyerekek biztonságára a közúti közlekedésben.
Közölte, a kijelölt helyszíneken adott esetben
Erre azért van szükség, mert nyáron a gyerekek sokkal több időt töltenek közterületen – mutatott rá Soós Zoltán.
Az eddigi ellenőrzések tapasztalataira hivatkozva a leggyakoribb jogsértések között
említette.
Soós Zoltán közölte: még öt hét van a kampányból, amelynek során hetente egy, speciálisan a gyermekek nyári közlekedésbiztonságára irányuló ellenőrzést tartanak. Ezek mellett a helyszíneken tanácsokkal is ellátják a közlekedőket.
Az elektromos rollerrel való közlekedésre vonatkozó kérdés kapcsán arra hívta fel a figyelmet, hogy kisgyermekek számára semmiképpen nem javasolják az elektromos roller használatát, a felnőttek esetében pedig a védőeszközök viselésének szükségességét emelte ki.
A Margitsziget déli bejáratánál tartott akció során a szabályosan közlekedők figyelemfelhívó ajándékot is kaphattak.
Forrás:infostart.hu
Tovább a cikkre »


